„Vertinsime šiuos pasiūlymus“, – BNS teigė ministrės patarėja Skaistė Barauskienė.
Pasak Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentės Žydrės Gavelienės, lengvatos padėtų verslui atsigauti.
„Atvykstamasis turizmas – tai užsieniečių pritraukti pinigai į Lietuvą, kuriuos jie leidžia čia apsipirkdami, gyvendami viešbučiuose, vakarieniaudami restoranuose, pirkdami suvenyrus. Daugelis šalių paslaugų eksportui taiko nulinį tarifą, Lietuvoje tai padėtų verslams atsigauti. Tai būtų nei subsidija, nei kažkokia forma išmokėti pinigai, bet tiesiog pagalba“, – BNS sakė Ž. Gavelienė.
Pasak jos, lengvata sveikatinimo įmonėms taip pat reikalinga – dėl jos kai kurios paslaugos galėtų būti pigesnės, be to, pritrauktų daugiau žmonių.
„Kai mes visi uždaryti ir psichologiškai jaučiamės blogiau nei paprastai būdavo, tai būtent paskatinti sveikatinimo turizmo atsigavimą, tie 5 proc. leistų pasiūlyti ir mažesnę kainą, ir pritraukti daugiau žmonių rūpintis savo sveikata“, – teigė Ž. Gavelienė.
Pasak LVK prezidento Andriaus Romanovskio, šiuo metu Lietuvoje turizmo sektorius apmokestinamas labai griežtai ir PVM lengvata būtų labiau ilgalaikės perspektyvos klausimas.
Dabartinė Vyriausybė žada naikinti mokesčių lengvatas ir jau kuria specialią ekspertų grupę, kuri pateiks Vyriausybei išvadas bei siūlymus.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sausio pradžioje teigė, kad planuojama peržiūrėti visas mokesčių lengvatas, o įstatymų pakeitimai galėtų būti priimti dar Seimo pavasario sesijoje. Jie įsigaliotų nuo 2022 metų.