• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad nekilnojamojo turto (NT) mokestis dar gali būti koreguojamas numatant konkretesnius intervalus gyvenamosios ir kitos paskirties būstui. Visgi jis nėra tikras, ar šį mokestį pavyks priimti šiemet. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad nekilnojamojo turto (NT) mokestis dar gali būti koreguojamas numatant konkretesnius intervalus gyvenamosios ir kitos paskirties būstui. Visgi jis nėra tikras, ar šį mokestį pavyks priimti šiemet. 

REKLAMA

„Galėtumėme įnešti daugiau aiškumo tam tikroms gradacijoms. Tai, kas dabar labai platu, suskaidyti dalimis. Matyt, praktika dėl to labai nesikeistų, bet atsirastų aiškumas ir žinojimas, kad už gyvenamąjį būstą tikrai nebūtų pritaikomas didesnis tarifas“, – interviu „15min“ galimas mokesčio korekcijas vardijo M. Lingė.

Anot jo, maksimalus tarifas pagrindiniam būstui neturėtų viršyti 0,2 proc.: „Jeigu man tektų siūlyti ir būti kažkokioje taryboje, tikrai nesiūlyčiau viršijančio 0,2 proc.“.

REKLAMA
REKLAMA

Negali garantuoti, kad mokestis bus priimtas

Pasak jo, koreguojant NT mokestį, ir pagrindinis būstas, ir antrinis turėtų bendrą intervalų rėžį.

REKLAMA

„Dar sunku įvardinti, kokia ta galima riba. Bet, kaip pavyzdys, tarkim, iki 1 proc. – ar dar reikėtų smulkiau išskirti, pavyzdžiui, pagrindiniam būstui, jau yra diskusijos objektas. Vyriausybės buvo pasiūlytas 0,06 proc. tarifas visiems. Kokia tada kritika atsirado? Kad bus pažeistas horizontalus ir vertikalus teisingumas mokestinėje sistemoje – už tokios vertės būstą, už kokį moka Naujojoje Akmenėje, Vilniuje nebemokėtų. Jeigu tas argumentas tikrai yra svarbus ir vertingas – turėti tokią mokestinę sistemą, kad teisingumas būtų užtikrinamas, tai yra instrumentas, kad pačios savivaldybės nustatytų: gal Vilniuje bus 0,3 proc., o Naujojoje Akmenėje – 0,2 proc.“, – teigė M. Lingė. 

REKLAMA
REKLAMA

Jis pripažino negalintis garantuoti, jog NT mokestis bus priimtas dar šiais metais, nes surinkti platesnę politinę paramą NT mokesčiui sudėtinga, o koalicija šiuo klausimu – trapi.

„Tokios garantijos negaliu duoti (kad mokestis bus priimtas šiemet – BNS). Tiesiog nenoriu neregėti tos politinės situacijos, kuri yra ir kuri jau projektuojasi“, – teigė M. Lingė. 

Valdančiajai koalicijai nesutariant dėl naujo NT mokesčio modelio, balsavimas dėl NT įstatymo pataisų nukeltas į lapkritį. Finansų ministrė Gintarė Skaistė pirmadienį sakė, kad politikams ir visuomenei nuogąstavimus dėl galimo savivaldybių piktnaudžiavimo NT mokesčiu, rengiamas naujas jo modelio pasiūlymas. 

PIRMOJI IR PASKUTINĖ KARTA.
Sūnus paklausė tėvo:
"Kaip Jūs anksčiau gyvenot - be interneto, be kompiuterio, be kondicionierių, be mobiliųjų telefonų?"
Tėvas atsakė:
Taip, kaip šiandien gyvena Jūsų karta - be maldos, be užuojautos, be garbės, be gėdos, be pagarbos, be kuklumo, be knygų skaitymo.
Mes, gimę 1939 - 1985, - esame palaiminta karta.
Mūsų gyvenimas buvo pilnas gyvybės: mes žaidėm ir lakstėm su dviračiais, niekada nenešiojom šalmų.
Nebijojome vieni eiti į mokyklą nuo pat pirmųjų dienų.
Po pamokų žaisdavom lauke iki saulėlydžio, niekada nežiūrėdavom televizoriaus pusę dienos, turėjom tikrus, o ne virtualius draugus, ištroškę gerdavom vandenį tiesiai iš čiaupo, nesirgom, nors dalijomės ta pačia stikline vandens penkiese, nebuvom nutukę, nors kiekvieną dieną valgėm daug duonos, cukraus ir bulvių.
Patys darydavom žaislus ir jais dalindavomės su kitais, kaip ir knygomis.
Mūsų tėvai buvo neturtingi, bet davė mums daug meilės, išmokė vertinti dvasingumą, išaiškino, kas yra sąžiningas žmogus, ką reiškia ištikimybė, pagarba, darbas.
Mūsų prisiminimai įamžinti juodai baltose nuotraukose, bet buvo tokie spalvoti.
Mes dažnai vartydavome tuos albumus ir saugodavom senelių nuotraukas.
Mes neišmesdavom knygų, nes stovėdavom dėl jų eilėse.
Mes neapsinuogindavom, nereklamuodavom ir neaptarinėdavom savo gyvenimo viešai, nes saugojom savo šeimos paslaptis.
Mes esame unikali ir paskutinė karta, kuri klausė savo tėvų, ir pirmoji karta, kuri klauso savo vaikų.
Mes buvom ir esam nepaprasti."
tvarto teismas, - LIETUVAI!
tvarto teismas, - LIETUVAI!
NEEDUKUOTI ŽINO GERIAU?
Kenijoje buvo areštuotas „feikinis“ advokatas, kuris neturėdamas nei licenzijos, nei išsilavinimo, atstovavo nuteistuosius Aukščiausiame teisme net 26 bylose. Įdomiausia tai, kad šis neišsilavinęs advokatas visas tas bylas laimėjo.
Tai ir aš sakau: kuo toliau, tuo labiau tie „needukuotieji“ žino geriau.
Kokias "bombas" ateities valdžioms palieka I. Šimonytės Vyriausybė su liberal-konservatorių Seimu pasakoti reikėtų ilgai. Kad ir įspūdingi mokesčių įsigaliojimai nuo 2025 m.
Bet pažiūrėkime, kaip jie planuoja biudžetą. Valstybės saugumo departamentas kitiems metams gauna 50,5 mln. eurų finansavimą. Paskui, kelių metų perspektyvoje planuojamas biudžeto mažinimas (primenu, tuo metu I Šimonytė sėdės ant atsarginių suolelio opozicijoje) - dabar siūlomas VSD biudžetas 2025 metais turėtų sudaryti 47,3 mln. eurų, 2026 metais – 43 mln. eurų.
Tai spėkit, ar išsitraukusi šituos duomenis 2024 m. po pralaimėtų rinkimų, Šimonytė ir Co nerėks, kad atėjusi naujoji valdžia karo akivaizdoje mažina finansavimą?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų