• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per visus praėjusius metus ir pirmąjį šių metų ketvirtį šalies komerciniai bankai fiksuoja milijoninius pelnus. Daugelis jų, panašu, bent iš dalies pasidalijo pinigais, kuriuos uždirbo iš šalies gyventojų ir įmonių.

Per visus praėjusius metus ir pirmąjį šių metų ketvirtį šalies komerciniai bankai fiksuoja milijoninius pelnus. Daugelis jų, panašu, bent iš dalies pasidalijo pinigais, kuriuos uždirbo iš šalies gyventojų ir įmonių.

REKLAMA

Lietuvos banko duomenimis, per praėjusius metus Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai uždirbo 986 mln. eurų grynojo pelno. Tai yra per du kartus daugiau nei ankstesniais metais, kai visų bankų grynasis pelnas siekė 491 mln. eurų.

Oficialiai Lietuvoje gyvena apie 2,8 mln. gyventojų. Taigi, padalijus bankų pelną visiems gyventojams, išeitų, kad pernai iš kiekvieno buvo uždirbta vidutiniškai po 352 eurus.

Paprastai daugelis verslų dėl gerų rezultatų pelnais daugiau ar mažiau dalijasi su darbuotojais.

Didieji Lietuvos komerciniai bankai irgi dalį uždirbto pelno skyrė darbuotojams. Bent jau taip galima spręsti iš oficialių „Sodros“ duomenų apie bankininkų darbo užmokestį.

REKLAMA
REKLAMA

Vieni bankai papildomas išmokas darbuotojams skyrė vasario mėnesį, o kiti – kovą.

Pavyzdžiui, 1,5 tūkst. darbuotojų turinčio „Swedbank“ vidutinis darbo užmokestis pirmus du šių metų mėnesius buvo kiek didesnis nei 2,6 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių arba beveik 1,6 tūkst. eurų į rankas. Tačiau kovo mėnesį „Swedbank“ atlyginimų vidurkis išaugo iki daugiau kaip 3 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

REKLAMA

Virš 1,4 tūkst. darbuotojų turinčio SEB banko atlyginimų vidurkis per visus praėjusius metus ir šį sausį svyravo apie 3,1–3,2 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių arba apie 1,9 tūkst. eurų į rankas. Vasario ir kovo mėnesiais SEB darbuotojų atlyginimų vidurkis šoktelėjo iki 4,4–4,8 tūkst. eurų.

„Luminor“ turi kiek daugiau nei 1 tūkst. darbuotojų. Sausį ir vasarį jų atlyginimų vidurkis buvo apie 3,3 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių arba beveik 2 tūkst. eurų į rankas. Tačiau kovą „Luminor“ algų vidurkis išaugo per du kartus – iki daugiau kaip 7 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau kaip 1 tūkst. darbuotojų turi ir Šiaulių bankas. Sausį ir kovą bankas jiems išmokėjo vidutiniškai po 2,6 tūkst. eurų prieš mokesčius arba beveik po 1,6 tūkst. eurų į rankas. Tačiau vasarį Šiaulių banko atlyginimų vidurkis išaugo iki 3,7 tūkst. eurų.

Valstybės duomenų agentūros duomenis, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje yra apie 2110 eurų neatskaičius mokesčių arba apie 1300 eurų į rankas.

tv3.lt

Ot prisigyvenom valdžia priėmė įstatymus kad nei vienas žmogus be banko paslaugų apsieiti negali bet kontroliuoti jų nesugeba arba nenori.
Su valdžios palaiminimu
Su valdžios palaiminimu
Ką neuždirbs, jei prievarta be kito pasirinkimo pensininkai ar invalidai, net ir uždirbtos algos visi moka bankams kasmenesinį mokestį, pinigų nusiėmimą, kortelės išsiėmimą, pakeitimą o ir įvairiausius mokesčius. Kur dar paskolos . Nei vienoj kitoj ES šalyje nėra tokio apiplėšinėjimo.
Ir jie klaunai neranda iš kur paimti pinigų ginybai,tokie ne tik algas dvigubina bet ir nekilnojamojo turto turi po keliasdešimt pastatų privačių,kodėl delsiama ivesti PROGRESINIUS MOKEŠČIUS?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų