Trečiadienį bankas elektroniniais laiškais apie tai informavo savo klientus, taip pat šią informaciją paskelbė interneto svetainėje.
Banko laiške informuojama, kad nauji paslaugų tarifai pradės galioti nuo šių metų balandžio 1 d.
„Luminor“ taikomas minimalus paslaugų mokestis didės 30 proc. – nuo dabartinių 1 euro iki 1,3 euro.
Keičiamas ir standartinio paslaugų krepšelio „Luminor Debit“ kaina senjorams. Iki šiol ši paslauga senjorams nuo 65 metų kainuoja 1,06 euro per mėnesį. Nuo kitų metų pensininkams ši paslauga atsieis 32 proc. daugiau – 1,4 euro per mėnesį.
Bankas įveda ir naują 10 eurų sąskaitos tvarkymo mėnesinį mokestį ne rezidentams iš kitų nei Europos ekonominės erdvės valstybės narių.
Paklausta, kodėl bankas nusprendė paslaugas didinti 30 proc. ar daugiau, „Luminor“ komunikacijos vadov4 Indrė Baltrušaitienė atsakė taip:
„Teigti, kad visos paslaugų kainos didinamos, būtų klaidinga – iš esmės tai apima du mokesčius. Nuo balandžio 1 d. keisis minimalus paslaugų krepšelio mokestis ir paslaugų krepšelio mėnesinis mokestis senjorams. Daugelio kitų paslaugų kainos lieka tokios pat.
Finansinių paslaugų rinkoje, taip pat kaip ir kitose, įprasta, kad paslaugų įkainiai yra reguliariai peržiūrimi – pokyčiams įtaką daro bendra ekonominė ir rinkos situacija bei banko strategija. Šiemet numatomi kainyno pokyčiai atlikti vadovaujantis dabartiniais bendrais kainodaros nustatymo principais, atsižvelgiant į konkurencinę aplinką bei siekiant suvienodinti paslaugų kainas visose Baltijos šalyse.“
Kaip jau skelbta, naujus paslaugų įkainius SEB bankas taiko nuo šių metų sausio 18 d.
Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo ir nauji „Swedbank“ paslaugų įkainiai.
„Luminor“ teigia esantis trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje. 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 870 tūkst. klientų.
Lietuvos banko 2021 m. III ketvirčio duomenimis, Lietuvos bankų sektoriaus uždirbtas pelnas siekė 247,2 mln. eurų ir buvo 34,1 mln. eurų, arba 16 proc., didesnis negu 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu.
Bankų pelno padidėjimui didelę įtaką ir toliau darė paskolų vertės sumažėjimo išlaidų atkūrimas, dėl kurio bankai šiais metais gavo 10,6 mln. eurų pajamų.