„Šį projektą vystėme itin kruopščiai, tad rinkoje jis laikomas labai potencialiu ir vertingu. Džiaugiamės perleisdami jį patyrusiai bendrovei, o mes ir toliau pagrindinį savo dėmesį skirsime naujų projektų paieškai bei vystymui“, – pranešime sakė „Green Genius” vadovas Ruslanas Sklepovičius.
OX2 generalinis direktorius Paulas Stormoenas sako, kad tai jau antrasis saulės jėgainių projekto įsigijimas Ispanijoje – rinkoje, turinčioje didelį potencialą.
„Ispanija yra viena didžiausių Europos atsinaujinančiosios energijos rinkų, turinti ambicingus tvarios energetikos tikslus ir didelį investuotojų susidomėjimą,“ – sakė jis.
Pasak Švedijos įmonės pranešimo per Stokholmo vertybinių popierių biržą, OX2 įsigijo šešių saulės projektų portfelį Ispanijoje, Andalūzijoje, kur saulės spinduliuotės lygis yra didžiausias. Visi įsigyti projektai turi aplinkosaugos leidimus ir nuo ketvirtojo 2022 metų ketvirčio bus įtraukti į OX2 plėtros portfelį kaip vėlyvos stadijos projektai.
Pernai rugsėjį bendrovė įsigijo du bendros 55 MW galios projektus Ispanijoje, Estremadūroje bei Kastilijoje ir la Mančoje.
„Green Genius“ saulės energetiką Ispanijoje vystė nuo 2018 metų. 2019 metais „Modus grupė“ skelbė čia per metus planuojanti investuoti mažiausiai 38 mln. eurų, o per artimiausius penkerius metus jos portfelis turėtų išaugti iki 560 megavatų (MW).
„Green Genius“ šiuo metu stato 135 MW galios saulės elektrines Lenkijoje, kur nuo 2019 metų kartu su dabar statomais parkais bus įgyvendinusi 263 MW tokių projektų.
Be to, iki 2025 metų Lietuvoje bendrovė ketina įrengti 500 MW galios saulės parkų ir 200 MW vėjo jėgainių – į projektus ji žada investuoti 750 mln. eurų. Visos naujos elektrinės pagamins apie 10 proc. Lietuvai reikalingos elektros energijos.
Švedijos OX2 stato ir parduoda vėjo ir saulės elektrinių parkus sausumoje ir jūroje. 2021 metais įmonės pardavimai siekė apie 5 mlrd. Švedijos kronų, joje dirba apie 350 darbuotojų. Jos akcijos kotiruojamos Stokholmo vertybinių popierių biržoje.
2022 metų pabaigoje OX2 susitarė su dujų perdavimo sistemos operatoriais Suomijoje ir Švedijoje „Gasgrid Finland“ ir „Nordion Energi“ bei „Copenhagen Infrastructure Partners“ išnagrinėti galimybę sukurti naują vandenilio vamzdyno infrastruktūrą Baltijos jūroje.