Savitarnos kasos Lietuvoje tampa vis populiaresnės, o tai lemia ne tik sparta apsiperkant, bet ir vis tobulinamos jų galimybės – nuo patogaus prekių pasidėjimo iki bekontakčių atsiskaitymo sprendimų.
„Esame paskaičiavę, kad vidutiniškai savitarnos kasose atsiskaityti už prekes užtrunkama vos 2 minutes. Naudojimasis savitarnos kasomis auga ir jas renkasi vis daugiau pirkėjų įvairaus amžiaus kategorijose. Galima sakyti, kad mūsų prekybos tinkle pirkėjai pasiskirstę pusiau – daugiau nei pusė renkasi savitarnos kasas“, – akcentuoja „Lidl“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.
Savitarnos kasomis Lietuvoje naudojasi jau kas antras pirkėjas ir ši dalis nuosekliai auga. Visgi klientams visuomet išlaikoma galimybė atsiskaityti už pirkinius ir įprastose kasose.
„Visose parduotuvėse suteikiame klientams galimybę pasirinkti. Ir net jei kažkuriuo metu įprastoje kasoje klientas nemato darbuotojo, savitarnoje ar kitoje parduotuvės vietoje dirbantis kolega yra visuomet pasirengęs pereiti dirbti į artimiausią kasą, užtenka jį informuoti apie tokį norą“, – dalijasi „Lidl“ atstovas.
Pardavėjai padės nuotoliniu būdu
Taip pat apsipirkimas savitarnos kasose tampa vis populiaresnis, nes pirkėjai gali savarankiškai atlikti visas procedūras be jokio tiesioginio kontakto su parduotuvės darbuotojais ar kitais pirkėjais.
Šis patogus ir greitas būdas esą ypač tinka tiems, kurie vertina savo privatumą ir nori apsipirkti be papildomų trukdžių.
Nors gali pasirodyti, kad yra nemažai atvejų, kai gali vis tiek prireikti darbuotojo pagalbos, tačiau technologijų plėtra leidžia naudoti įvairius sprendimus, kad pirkėjai galėtų gauti reikalingą pagalbą ir atsakymus į klausimus net ir apsipirkdami savarankiškai.
Pavyzdžiui, netgi amžiaus patikrinimas perkant tam tikras prekes galėtų būti atliekamas naudojant specialias skaitmenines sistemas.
„Pastebime, kad dalis mūsų pirkėjų itin vertina privatumą ir būtent dėl to renkasi savitarnos kasas. Nuolat diegiame naujoves, kad net ir pirkėjo amžiaus patvirtinimą ar kitus kylančius klausimus atsiskaitant konsultantai galėtų išspręsti nuotoliniu būdu“, – pasakoja „Lidl Lietuva“ atstovas.
Siūlo kelis atsiskaitymo būdus
Savitarnos kasose pirkėjai gali taip pat atsiskaityti pasirinkdami jiems priimtiniausią atsiskaitymo būdą.
Galima rinktis atsiskaitymą bankine kortele, išmaniuoju įrenginiu, taip pat už prekes galima atsiskaityti ir dovanų kortele. Atsiskaityti už pirkinius taip pat galimas ir „Lidl Plus“ programėlėje esančia mokėjimo funkcija „Lidl Pay“.
Tiesa, siekiant palaikyti tvarumą atsiskaitęs pirkėjas gali pasirinkti, spausdinti popierinį apsipirkimo kvitą ar ne.
„Besinaudojantys „Lidl Plus“ apsipirkimo kvitus gali patogiai rasti savo programėlės paskyroje, todėl popierinis kvitas tampa nereikalingu. Per metus šis pokytis vidutiniškai leis popieriaus poreikį, kuris iki šiol buvo naudojamas kvitams spausdinti, sumažinti apie 12 tonų“, – pasakoja A. Bubnelis.
Technologijos kovai su vagystėmis
Nepaisant to, kad savitarnos kasos tampa vis patogesniu apsipirkimo būdu, jos taip pat kelia naujų iššūkių, susijusių su vagystėmis. Nors pirkėjams šios kasos suteikia daugiau laisvės ir privatumo, taip pat leidžia greičiau ir patogiau atlikti pirkinius, jos tampa ir patraukliu taikiniu nusikaltėliams, siekiantiems pasipelnyti iš šios sistemos pažeidžiamumų.
Lietuvos prekybininkų atstovai kartu su apsaugos bendrovėmis jau išbando naujas priemones, kuriomis siekiama sutramdyti sumažinti nuolatines vagystes parduotuvėse.
Elektroninių saugos sistemų bendrovės „Spectra Baltic“ vadovas Karolis Samušis atkreipia dėmesį, kad yra saugumo priemonė, kuri jau yra išbandoma ir Lietuvoje, o ne tik kitose šalyse.
„Egzistuoja ir kita technologinė priemonė, kuri leidžia nustatyti galimai nusikaltimą atliekančius asmenis pagal tam tikrą veiksmų seką. Kitaip tariant, jeigu vaizdo stebėjimo kamerose bus įdiegta papildoma funkcija, realiuoju laiku įmanoma identifikuoti asmenis pagal jų atliekamus judesius. Pavyzdžiui, jei į savo palto ar striukės kišenę įsidėsite prekę, apsaugos darbuotojas iškart gautų pranešimą apie įtartina asmenį“, – paaiškino K. Samušis.
Specialistas sako, kad tokia funkcija gali būti įdiegta įprastose stebėjimo kamerose, o tam reikia tik mažo prietaiso, prie kurio prisijungus būtų įgalinta funkcija realiuoju laiku nustatyti įtartinus asmenis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
nereikalingi. Šis prekybos centras elgėsi taip, kaip patogiau jiems, bet ne pirkėjams. O po
kelių metų informacijos portalai pranešė, kad LIDL jau leido pirkėjams naudotis plastikiniais
pirkimo krepšeliais, lyg tai būtų kokia šio tinklo klientu aptarnavimo malonės revoliucija!
"Lidl" parduotuvėse kasdien girdime pranešimą: "Gerbiami pirkėjai! Jūsų patogumui yra
laisvų vietų savitarnos kasose."
Deja, šiose kasose neįmanoma sumokėti grynaisiais. Jei šis tinklas iš tikro gerbtų savo
pirkėjus, jis jau seniai būtų įrengęs savitarnos kasas su galimybe apmokėti
grynaisiais. O suteikdamas papildomas nuolaidas tik besinaudojantiems mobilliąja
programėle, Lidl diskriminuoja vyresnius ir negalinčius ja naudotis