„Žinau, kad vyksta diskusijos Bankų asociacijos su Valstybine mokesčių inspekcija, diskutuoja ir su Finansų ministerija. Esame pateikę ir savo poziciją atskirais atvejais, kaip išaiškinti tam tikrus dalykus. Visi principiniai dalykai yra aiškūs, o jei yra atskiros dedamosios, dėl kurių kyla kausimų, tai kaip ir visais kitais mokesčių klausimas, jie yra išsiaiškinami tada, kad neaišku“, – žurnalistams penktadienį sakė Gediminas Šimkus.
„Nematau poreikio eskaluoti ir dramatizuoti kažkokį esminį neaiškumą, mano akimis, visa esmė yra aiški“, – pridūrė jis.
Avansinį įnašą pagal gegužę Lietuvoje įteisintą mokestį bankai turės sumokėti iki rugpjūčio 31 dienos.
Luietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė BNS anksčiau sakė, kad institucijos dar nėra tiksliai išaiškinusios, kaip mokestį reikia apskaičiuoti, o daugiausia klausimų kyla dėl jo taikymo naujoms paskoloms.
„Ypač daug klausimų kyla dėl to naujo kreditavimo apskaičiavimo – kas yra tas naujas kreditavimas: paskolos papildymas, pratęsimas, tie klausimai, kuriuos reikia detaliau aiškinti, to aiškumo dar nėra šimtaprocentinio (...) Tai turbūt yra didžiausia kategorija, kaip ją apibrėžti, yra daug punktų, daug niuansų ir todėl kyla klausimų“, – BNS šią savaitę sakė LBS vadovė.
Pagal įstatymą solidarumo įnašas skaičiuojamas nuo gegužės 16-osios, jis bus mokamas nuo bankų grynųjų palūkanų pajamų dalies, daugiau nei 50 proc. viršijančios ankstesnių 4 metų grynųjų palūkanų pajamų vidurkį.
Valstybė iš bankų iki 2024 metų pabaigos surinktus maždaug 400 mln. eurų ketina panaudoti gynybai ir karinei bei civilinei transporto infrastruktūrai.