LAT konstatavo, kad prokuratūra galėjo viešojo intereso gynimo imtis gerokai anksčiau, dar 2003 metais.
„Tiek ieškovei (prokuratūra – BNS), tiek kitoms byloje dalyvaujančioms institucijoms vėliausiai nuo 2003 metų buvo žinomos aplinkybės dėl ginčo teritorijoje vykdytų darbų, taip pat kad ieškovei buvo žinomos ir aplinkybės, jog dėl šių darbų ir priimamų sprendimų teisėtumo nuolat kyla abejonių“, – rašoma LAT birželio 12-osios nutartyje.
Teismas paliko nepakeistą pernai gruodį priimtą Klaipėdos apygardos teismo nutartį, kuria prokurorų ieškinys nenagrinėtas, nes buvo praleistas dešimties metų kreipimosi į teismą terminas. 2022-ųjų gegužę ieškinį atmetė ir Vilniaus miesto apylinkės teismas.
Prokuratūra bandė įrodyti, kad teismų sprendimai buvo nepagrįsti, bet LAT teisėjų kolegija su tuo nesutiko: „Ieškovės praleistas terminas negali būti atnaujintas“.
Tyrimą inicijavusi prokuratūra prašė teismų panaikinti įvairių įstaigų išduotus su statybomis susijusius dokumentus, tarp kurių – ir išduoti 2003–2007 metais, tačiau LAT ji teigė, kad apie galimą pažeidimą ji sužinojo tik 2020-ųjų lapkritį.
2021 metų kovą prokuratūra pranešė, kad Pilies gatvėje 10 esančio restorano priestatų, įskaitant ir stikliniu stogu uždengto vidinio kiemo statybos vyko be leidimo, pažeidžiant detaliojo plano sprendinius, padarant žalą Vilniaus senamiesčio vertingosioms savybėms.
Prokurorai reikalavo, kad kaltininkai savo lėšomis pašalintų savavališkos statybos padarinius.
Ginčo statinius 2019 metais iš verslininkų Valerijaus ir Danguolės Gelašvili valdomos įmonės „V&G“ įsigijo bendrovė „Senamiesčio idėjos“. Šiam sandoriui prokurorai teismo prašė taikyti restituciją.
Anksčiau šio pastato rūsyje buvo įsikūręs restoranas, pirmame aukšte veikė grožio salonas, kavinė, antrame ir trečiame aukštuose – viešbutis „Atrium“.
2020 metų vasarą nekilnojamojo turto projektų bendrovė „Build Me“ pranešė, kad projektu „Pilies 10“ atnaujintame XVI amžiaus pastate už 5 mln. eurų bus įrengti ir rinkai pasiūlyti išskirtiniai apartamentai, komercinės patalpos.
„Build Me“ akcijas kontroliuoja tie patys akcininkai, kuriems priklauso ir įmonė „Senamiesčio idėjos“.