„Lietuvos ir Taivano susitarimai sudaro prielaidas kurti puslaidininkių pramonę ir toliau plėtoti lazerių sektorių Lietuvoje. Tikimės, kad nauji leidimai lietuviškiems žemės ūkio ir maisto produktams ženkliai paskatins eksportą į Taivaną. Matome didelį potencialą toliau plėtoti ekonominius ryšius su Taivanu“, – pranešime sakė G. Landsbergis.
Anot jo, susitarimai rodo, kad Vyriausybės pasirinkta strateginės diversifikacijos ir bendradarbiavimo su Indijos-Ramiojo vandenyno regionu gilinimo kryptis pasiteisino.
Lietuva pirmadienį atidarė prekybos atstovybę Taivane, paskelbta, kad Lietuvos aukštųjų technologijų įmonė „Teltonika“ susitarė su Taivano pramonės technologijų tyrimo institutu (ITRI) dėl puslaidininkių pramonės plėtojimo Lietuvoje, o investicijų kapitalo įmonė „Taiwania Capital“ patvirtino 3,5 mln. eurų investiciją į Lietuvos „Litilit“ optinių prietaisų gamybą.
Taip pat pranešta, kad artimiausiu metu bus suteikti leidimai eksportuoti į Taivaną lietuviškus pieno, žuvies ir kiaušinių produktus. Tikėtina, kad dar šiemet bus suteikti leidimai eksportuoti ir lietuvišką jautieną.
2021 metais prekyba prekėmis tarp Lietuvos ir Taivano augo 31 proc. iki 111,4 mln. eurų, iš kurių eksportas į Taivaną augo 14 proc. iki 21,8 mln. eurų. Per šių metų sausio-rugpjūčio mėnesius eksportas į Taivaną augo 33 proc. iki 19 mln. eurų, 79 proc. viso eksporto į Taivaną buvo lietuviškos kilmės.
Lietuviškos kilmės prekių eksportas į dešimt Indijos-Ramiojo vandenyno regiono valstybių (Australiją, Japoniją, Indiją, Pietų Korėją, Singapūrą, Indoneziją, Taivaną, Vietnamą, Malaiziją ir Tailandą) šiemet sausio–rugpjūčio mėnesiais išaugo 60 proc. iki 502 mln. eurų.