Ministerijos teigimu, taip siekiama universalią prieigą prie skaitmeninių kultūros išteklių ir kokybiškų paslaugų teikimą.
Yra laukiama pasiūlymų Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimo ir modernizavimo, integravimo į kitas valstybines informacines sistemas galimybių studijai parengti.
Ministerija nurodė, kad galimybių studijos pirkime gali dalyvauti fiziniai ir juridiniai asmenys.
„Galimybių studija yra pirmasis žingsnis į planuojamus teigiamus pokyčius kultūros paveldo apskaitos, apsaugos ir paslaugų srityje. Modernizuojant kultūros paveldo registro ir elektroninių paslaugų sistemas bus siekiama užtikrinti sklandžią kultūros paveldo objektų apskaitą, efektyvią apsaugą, operatyvų paslaugų suteikimą ir skaidrumą“, – BNS nurodė kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.
Pasak ministerijos, informacinių sistemų, registrų, duomenų bazių tobulinimas turi užtikrinti, kad visuomenei būtų atverti su kultūros paveldo vertybėmis susiję duomenys, stiprinamas kultūros paveldo kaip bendro visuomenės turto ir atsakomybės suvokimas.
„Ypatingas dėmesys bus skiriamas registre kaupiamos informacijos atvėrimui ir pritaikymui skirtingų suinteresuotų grupių poreikiams bei paveldo pažinimo galimybių plėtojimui diegiant pažangias technologijas. Sudarius sąlygas lengvai pažinti kultūros paveldo apsaugos ir tvarkymo procesus tikimasi paskatinti į juos įsitraukti visuomenę“, – teigė viceministras.