Jo teigimu, prasidėjus poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūroms komentuoti būsimos gamyklos statybų planus dar anksti.
„Kretingos savivaldybė nesprendžia jokių klausimų, tai nėra nei ką paremti, nei ko neremti. Šiuo metu niekas nevyksta. Apie ką komunikuoti. Dar tik pradėtas PAV. Apie ką dabar kalbėti“, – ketvirtadienį portalui LRT sakė Klaipėdoje lankęsis D. Kreivys, žadėdamas, kad į visus klausimus gyventojams bus atsakyta.
„Kita vertus, niekas dar nėra padaryta. Investuotojas turi visą eilę vietų, todėl protestuoti kaip ir nėra prieš ką. (...) Aš norėčiau tik, kad procesas vyktų efektyviai ir pasitikėkime savo valstybės institucijomis“, – kalbėjo energetikos ministras.
Be to, LRT pranešė, kad ketvirtadienį prie Kretingos rajono savivaldybės prieš netoliese svarstomą statyti žaliojo kuro gamyklą protestavo apie šimtas žmonių. Savo ruožtu, rajono taryba priėmė protokolinį sprendimą nepritarti vandenilio ir metanolio gamyklos statybai Auksūdžio kaime, kol statytojai neįgyvendins bendruomenės prašymų.
„European Energy“ neseniai pranešė investuosianti apie 400 mln. eurų į metanolio ir žaliojo vandenilio gamyklą Lietuvoje – įmonė renkasi vietą Kretingos ir Akmenės rajonuose, tačiau galutinai ją parinkti numato 2025 metais, o pradėti veiklą 2028 metais. Pasak bendrovės, tai bus galingiausia tokia gamykla Baltijos ir Skandinavijos šalyse.
Tačiau dėl būsimų projektų, jų galimo poveikio aplinkai ir sveikatai nuogąstauja potencialių naujos gamyklos vietų – Kretingos bei Akmenės rajonų – bendruomenės.
„European Energy“ biuro Lietuvoje vadovas Tadeušas Konkovskis šią savaitę BNS teigė, kad gyventojų nuogąstavimai dėl galimo planuojamos gamyklos poveikio aplinkai yra nepagrįsti.
Sausio pabaigoje su bendrovės atstovais susitikusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė BNS teigė, jog kiekvienas būsimas projektas turi būti suderintas su vietos bendruomene.