Prieš išvadindami mane bukagalviu, išklausykite manęs. Visų pirma, buvau atleistas iš darbo daugiau negu vieną kartą. Jausmas panašus į tą, kai jus palieka jūsų antroji pusė, tik šiuo atveju jūs prarandate ne žmogų, o atlyginimą.
Kaip ir santykiuose, taip ir darbe - kartą pasijautus atstumtajam, galima prie to priprasti ir netgi priimti tai, kaip teigiamą dalyką.
Jus gali atleisti iš darbo dėl šių priežasčių:
* Jūsų kompanijai ne itin gerai sekasi, todėl neišvengiami etatų mažinimai;
* Kompanija nėra patenkinta jūsų atliekamu darbu;
* Jūsų vadovas yra niekus tauškiantis kvailys ir „pagedęs“;
* Tai neturi nieko bendro su jumis: rinkos pakeitimai, vykdomoji apyvarta, reorganizacija, pertvarkymas.
Kiekvienu atveju, išskyrus paskutinį, jums bus geriau pabėgti iš šios kompanijos. Nejaugi jums reikia spyrio, kad suprastumėte, kad galite rasti geresnį darbą, kompaniją ir netgi kilti karjeros laiptais.
Tas pats nutinka ir žmonėms susidūrus su nesėkme ar, pavyzdžiui, bankrutavus verslui, tačiau turite suvokti, kad tai suteikia jums galimybę mokytis, tobulėti, įgyti išminties ir pagerinti jūsų padėtį. Prieš pradėdami save smerkti, užmirškite nuoskaudas ir viską pradėkite iš naujo.
Pažvelkite, ką kalba kiti žmonės, kurie užėmė itin geras pareigas ir buvo atleisti arba bankrutavo:
„Apple“ vadovas Steve Jobs:
„Tada taip neatrodė, tačiau dabar supratau, kad atleidimas iš „Apple“ kompanijos buvo geriausia, kas galėjo man nutikti. Jausmas būti nepaprastai sėkmingu buvo pakeistas į naujoko, mažiau užtikrino žmogaus, poziciją. Bet tai leido man pradėti vieną kūrybiškiausių mano gyvenimo periodų.“
„Oracle“ vadovas Larry Ellison:
„Kai viską pradedi naujai, turi būti pasiruošęs sakyti kiekvienam, kad esate kiek pakvaišęs.“
„Microsoft“ pirmininkas ir įkūrėjas, Bill Gates praradęs verslą kalba taip:
„Patys nelaimingiausi jūsų klientai yra jūsų mokymosi ir tobulėjimo šaltinis.“
„Intel“ įkūrėjas Andy Grove , ramindamas save sako:
„Sėkmė atneša pasitenkinimą, pasitenkinimas – žlugimą. Tik paranojikas gali išgyventi.“
Aš asmeniškai, kiekvieną kartą praradęs darbą - nesvarbu ar buvau atleistas kompanijos vardu ar susidūriau su bankrotu - jaučiausi pasibaisėtinai, tačiau pasirodo tas siaubas slėpė vidinę palaimą, kuri skatino naujiems ir dideliems darbams.
Žemiau pateikiu savo gyvenimo „kredo“, kuriais vadovaujuosi:
1. Nėra tokios karjeros, kurios siekdami nesusidurtumėte su kliūtimis ar nesėkmėmis, o eufemizmas „duobėtas kelias“ realybėje galėtų skambėti kaip „spyris į užpakalį“.
2. Daugybė sėkmingų kompanijų ir firmų rodo tai, kad jų vadovai prieš pasiekdami šį lygį patyrė nesėkmių ir ne vieną kartą jie sulaukė neigiamo atsakymo.
3. Laimėti yra puiku, tačiau praradę ar žlugę imame daugiau suvokti. Klientai, kurie jūsų atsisako yra aukso gija.
4. Nesėkmės ir praradimai (ypač praradus darbą) ne visada būna išminties šaltiniai, todėl turite kūrenti vidinę ugnelę, kuri niekada jums neleis nuleisti rankų.
5. Kai pasiekėte žemutinę ribą, atsitiesti yra palyginti lengva. Tačiau kai esate „laurų viršūnėje“, išlaikyti tokią poziciją yra tikras iššūkis.
Pagal Steve Tobak, businessinsider.com