Prieš Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą Japonijoje Londonas paskelbė, kad įves draudimą rusiškiems deimantams, variui, aliuminiui ir nikeliui, be to, į sankcijų sąrašus įtrauks daugiau subjektų, priklausančių Maskvos kariniam pramoniniam kompleksui.
Rusijos prekyba deimantais vertinama 4–5 mlrd. dolerių (3,7–4,6 mlrd. eurų) per metus.
Vėliau Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad pagal naujas sankcijas bus įšaldytas 86 žmonių ir organizacijų turtas. Tarp šių organizacijų yra kompanijų, susijusių su grūdų vogimu iš Ukrainos, su Rusijos energijos šaltinių gabenimu.
Nurodoma, kad sankcijos taip pat nukreiptos prieš pažangias karines technologijas ir dar likusius pajamų šaltinius.
Per viršūnių susitikimą Hirošimoje turi būti paskelbta virtinė naujų sankcijų Rusijai, įskaitant JAV priemones, pagal kurias į „juoduosius“ prekybos sąrašus bus įtraukta dar 70 rusų ir kitų užsienio subjektų.
JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas penktadienį televizijai „Sky News“ sakė siunčiantis Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui aiškią žinią: „Mes nesitrauksime.“
„Viena mano pokalbio su kitais lyderiais... temų bus saugumo susitarimai Ukrainai ilgesniam laikui, kad... Rusija būtų atgrasyta nuo agresijos ateityje“, – pridūrė jis.
Bendrai G-7 taip pat turėtų sugriežtinti esamas sankcijas, užkamšyti jų spragas, dar labiau apriboti Maskvos galimybes naudotis tarptautine finansų sistema. Grupė taip pat turi įsipareigoti iki karo Ukrainoje pabaigos laikyti Rusijos turtą įšaldytą.
„Rusijos deimantai nėra amžini“, – penktadienį sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis), pranešdamas, kad Europos Sąjunga apribos pelningą prekybą rusiškais deimantais.
Tarp didžiausių didmeninių rusiškų deimantų pirkėjų yra Belgija, kartu su Indija ir Jungtiniais Arabų Emyratais. Tuo metu JAV yra viena pagrindinių galutinio produkto paskirties rinkų.