• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mitas, kad butų nuomos paklausa paaštrėja rugpjūčio antroje pusėje. Bent jau šiemet norinčių išsinuomoti stogą virš galvos bruzdesys buvo pastebėtas dar liepos mėnesį. Ypač didžiuosiuose miestuose, kur už patrauklią kainą butas gali būti išnuomotos vos po kelių valandų nuo skelbimo pasirodymo internete.

REKLAMA
REKLAMA

Susidūrė su problemomis

Išsinuomoti būstą Vilniuje itin sudėtinga. Vilnietė Alesia pasakojo, kad jau beveik pusmetį ieško tinkamo būsto, bet susiduria su įvairiomis problemomis: „Šiuo metu su draugu gyvename vieno kambario bute, bet maždaug prieš pusmetį nusprendėme pradėti ieškotis dviejų kambarių buto – norisi daugiau erdvės. Viename skelbimų portalų nusižiūrėjome nebrangų butą Pilaitėje, paskambinome pasiteirauti, kada galima būtų atvykti jo apžiūrėti. Žinoma, atsiliepė nekilnojamojo turto agentūros agentas, pažadėjo, kad susisieks su savininku, ir jau tą patį vakarą bus galima apžiūrėti butą. Laukėme skambučio iki kitos dienos popietės. Nesulaukėme. Paskambinome dar kartą (agentas jau buvo pamiršęs apie pažadą), susitarėme, kad paskambins, kai tik susisieks su šeimininku. Šitaip praėjo dvi savaitės, paskutinį kartą prisiskambinti iš viso nepavyko. Skelbimas portale išbuvo 4 mėnesius, bet mes vėliau net nesistengėme susisiekti su agentu, nes skambučiai kainuoja, o rezultatų nematyti. Pastebėtina, kad šie „agentai“ už savo „paslaugas“ gauna užmokestį ne tik iš  nuomotojo (vieno mėnesio nuomos sumą), bet ir iš nuomininko – paprastai tai atsieina 300–500 litų.“

REKLAMA

Mergina pasakojo, kad vėliau kuriam laikui buto paieškos buvo nutrauktos, bet dairytis tinkamesnio būsto nesustota. „Prasidėjus vasarai dviejų kambarių butų kainos labai sukilo – tvarkingesniųjų nuoma šoktelėjo iki 900–1200 litų, o pigesni (600–900 Lt) išliko neremontuoti, todėl šildymo sąskaitos labai didelės (vidutiniškai žiemos mėnesiais apie 500 Lt), su senais baldais, kurių šeimininkai išsivežti nenori“, – pasakojo vilnietė Alesia.

REKLAMA
REKLAMA

Butai yra graibstomi

Portalo „Aruodas.lt“ atstovė Viktorija Steponavičiūtė Balsas.lt pasakojo, kad pastaraisiais metais visi sutartinai kartojo, jog išsinuomoti butą vasaros pabaigoje yra praktiškai neįmanoma. Todėl tą reikėtų daryti gerokai anksčiau.

Greičiausia, kad toks patarimas nepraslydo pro daugelio potencialių nuomininkų ausis. Mat šiemet, anot V. Steponavičiūtės, sujudimas nuomos rinkoje pastebėtas ne vasaros pabaigoje, o dar liepos mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ypač didžiuosiuose Lietuvos miestuose butai yra tiesiog graibstomi. Suprantama, ne centrinėse miestų dalyse, o miegamuosiuose rajonuose arba netoli mokymosi įstaigų. Tam įtakos turi mažesnė nuomos kaina“, – pabrėžė V. Steponavičiūtė.

REKLAMA

Anot jos, nuomos kainos prasidėjus vajui stipriai neišaugo: „Galbūt atsirado iki 10 proc. nuokrypis nuo įprastos nuomos kainos. Bet tikrai ne daugiau.“

Balsas.lt pašnekovė pasakojo, kad tiems savininkams, kurie nuomoja be tarpininkų, kartais pakanka vienos dienos. „Buvo tokių atvejų, kai vartotojas įdėjo skelbimą, o kitą dieną jau nori išimti. Jei kaina patraukli nuomininkui, tai viskas vyksta itin greitai. Šiuo metu vieno kambario butų, bent jau studentai, nelabai nori. Todėl bandoma išsinuomoti didesnį butą, kuriame galėtų gyventi 4 ar daugiau žmonių. Tarkime trijų kambarių butą šiuo metu Vilniuje realiausia išsinuomoti už 1300 litų už mėnesį“, – pasakojo V. Steponavičiūtė.

REKLAMA

Nuoma populiarėja

Nuomos kaina, kaip įprasta, priklauso nuo vietos, statybos metų ir būsto įrengimo. „Senos statybos butas gali būti patrauklus dėl nuomos kainos, tačiau atėjus žiemai, kai tenka pakloti solidžią sumą už šildymą, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Todėl visada reikia ne tik apžiūrėti butą, bet ir išsiaiškinti, kiek buvo mokama už komunalines paslaugas skirtingais metų laikais“, – patarė V. Steponavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt kalbinta specialistė pridūrė, kad norintiems išsinuomoti butą reikėtų vadovautis auksine taisykle: „Skambinti ir tartis apžiūrėti iš karto. Jokiu būdu negalima nukelti apžiūros „po kelių valandų“. Nes tokiu atveju buto gali paprasčiausiai nelikti.“

V. Steponavičiūtė užsiminė, kad neseniai buvo atlikta apklausa, kuri parodė gana įdomias tendencijas. „67 proc. respondentų teigė, kad išsinuomoti butą jiems pakanka apie mėnesio ir šiek tiek daugiau. 25 proc. tvirtino, kad butą susirado vos per savaitę. Ir tik 10 proc. vartotojų sakė, kad išsinuomojo per dvi dienas ir greičiau“, – apklausos rezultatus apibendrino Balsas.lt pašnekovė.

Tuo tarpu dar viena apklausa parodė, kad net 25 proc. respondentų pastaruoju metu yra labiau aktualu butas nuomai nei pirkimui ar pardavimui. Nors anksčiau šis procentas (25 proc.) būdavo gerokai mažesnis. Todėl, anot V. Steponavičiūtės, šiuo metu prasidėjęs būtų nuomos piko laikotarpis kelia tam tikrų problemų. Nes rinkoje vyrauja tendencijos, kai butų nuomos paklausa stipriai viršija pasiūlą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų