Šią savaitę daug ekonominių pranešimų sulauksime iš Lenkijos. Mūsų kaimynė paskelbs liepos mėnesio pramonės produkcijos, mažmeninės prekybos bei nedarbo rodiklius. Lenkijos ekonomika nemažina apsukų, liepą gamyba galėjo išaugti 3,9 proc.
Lenkijos zlotas nuo vasaros pradžios euro atžvilgiu stiprėjo (8 proc.) ne tik dėl padidėjusio investuotojų rizikos apetito, bet ir dėl geresnių nei euro zonos Lenkijos ekonomikos perspektyvų. Vis dėlto ši šalis sunkiai tvarkosi su nedarbo problemomis. Liepą šalyje galėjo būti 12,4 proc. bedarbių.
Euro zonoje gamybos lūkesčiai turėtų gerėti
Svarbūs bus visos euro zonos gamybos ir paslaugų sektorių pasitikėjimo indeksai (PMI). Lūkesčiai turėtų nežymiai pagerėti gamybos sektoriuje, kur liepą buvo prasčiausios nuotaikos nuo 2009 m.
Vokietija ketvirtadienį paskelbs galutinius II ketvirčio BVP rodiklius, kurie neturėtų pateikti siurprizų – preliminariai augimas, lyginant su pirmu ketvirčiu, gali būti apie 0,3 proc.
Graikija bandys derėtis su ES
Europoje šią savaitę rinkų dėmesys bus nukreiptas į senas bėdas – Graikija antroje savaitės pusėje bandys derėtis su Europos Sąjungos lyderiais dėl taupymo priemonių plano švelninimo.
Laukiama kilimo JAV nekilnojamojo turto sektoriuje
Šią savaitę dominuos naujienos apie didžiausios pasaulio ekonomikos - JAV - nekilnojamojo turto rinką. Trečiadienį bus skelbiami liepos mėnesio nenaujų būstų, o ketvirtadienį - naujų būstų pardavimų rezultatai. Po sandorių skaičiaus kritimo birželį, liepą jau laukiama 3 - 4 proc. mėnesinio kilimo abiejose kategorijose.
Penktadienį paaiškės, koks liepos mėnesį buvo JAV ilgalaikių prekių užsakymų pokytis. Birželį užsakymai augo tik 1,3 proc., o liepai prognozuojamas 3 proc. kilimas.
Kęstutis Celiešius, „Danske“ banko Finansų maklerio skyriaus vadovas