„Bankas pradėjo savo operacijų ir būstinės funkcijų perkėlimą iš Vengrijos į Rusiją“, – sakoma banko pranešime, paskelbtame jo tinklalapyje.
Praėjusią savaitę Vengrijos vyriausybė pareiškė pasitraukianti iš banko, praėjus dienai po to, kai Vašingtonas įvedė sankcijas šiam subjektui ir keliems jo pareigūnams.
Minėti pareigūnai atsidūrė tarp kelių dešimčių naujai įtrauktų į JAV sankcijų sąrašą subjektų ir asmenų, Vašingtonui siekiant apriboti rusų prieigą prie tarptautinės finansų sistemos.
„Dėl JAV sankcijų <...> šiuo metu bankas neturi galimybės vykdyti finansinių operacijų“, – sakoma pranešime, kuriame priduriama, kad jis turėjo palikti Budapeštą, nes Vengrija nusprendė trauktis.
JAV ambasadorius Budapešte Davidas Pressmanas praėjusią savaitę išreiškė nerimą „dėl nuolatinio Vengrijos lyderių troškimo plėsti ir gilinti ryšius su Rusijos Federacija, nepaisant tebesitęsiančios žiaurios Rusijos agresijos Ukrainoje ir grėsmės transatlantiniam saugumui“.
Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto, ketvirtą kartą išvykęs į Maskvą nuo invazijos pradžios, praėjusią savaitę taip pat paskelbė apie naftos ir dujų energetikos susitarimų su Rusija plėtrą.
TIB būstinė 2019 metais, kurioje tuo metu dirbo apie 120 žmonių, buvo perkelta į Budapeštą, Vengrijos vyriausybei vadovaujant ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui, kuris prieš Ukrainos karą palaikė glaudžius ryšius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Kitos banko narės ES ES – Bulgarija, Čekija, Rumunija ir Slovakija – Rusijai įsiveržus į Ukrainą paskelbė pasitraukiančios iš skolintojo ir atsisakančios savo akcijų.
Tarp kitų banko narių, be pačios Rusijos, yra Kuba, Mongolija ir Vietnamas.