Dviejų iš eilės bankų žlugimas yra didžiausia sektoriaus nesėkmė nuo 2008 metų finansų krizės, todėl JAV institucijos skubiai ėmėsi veiksmų, kad apsaugotų indėlininkus.
Baiminantis užkrato, JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) taip pat paskelbė, kad suteiks bankams papildomo finansavimo, kad padėtų jiems patenkinti indėlininkų poreikius, įskaitant lėšų išėmimą.
J. Yellen savo pastabose, paskelbtose prieš jos pasirodymą Senato Finansų komitete ketvirtadienį, vyriausybės veiksmus apibūdino kaip „apgalvotus ir ryžtingus“, tuo pačiu demonstruojančius institucijų įsipareigojimą užtikrinti, kad indėliai išliktų saugūs.
„Galiu patikinti komiteto narius, kad mūsų bankų sistema išlieka patikima ir kad amerikiečiai gali jaustis tikri, kad jų indėliai bus ten, kai jų prireiks“, – sakė ji prieš posėdį, kuriame bus aptariami naujausi prezidento Joe Bideno biudžeto pasiūlymai.
„Silicon Valley Bank“ – 16-as pagal turtą šalies bankas ir nuo devintojo dešimtmečio vienas pagrindinių skolintojų naujoms įmonėms Jungtinėse Valstijose – žlugo po staigaus indėlių atsiėmimo, todėl penktadienį reguliavimo institucijos perėmė jo kontrolę.
Sekmadienį Iždas, FRS ir Federalinė indėlių draudimo korporacija (FDIC) išdėstė planus, kaip užtikrinti, kad SVB klientai galėtų pasiekti savo indėlius, o FRS pristatė naują skolinimo įrankį bankams, siekdama išvengti SVB netikėto žlugimo pasikartojimo.
Nors J. Bidenas šios savaitės pradžioje siekė nuraminti amerikiečius dėl šalies finansų sistemos, kiti JAV skolintojai iš karto pastebėjo spaudimo ženklų.
Europoje didžiausio skolintojos „Credit Suisse“ akcijos trečiadienį atpigo, prieš Šveicarijos nacionaliniam bankui įsikišus siekiant nuraminti investuotojus ir suteikti likvidumo.