Statistikos departamentas praneša, kad ketvirtąjį 2008 metų ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2007 metų ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos šalies gamybos, paslaugų, viešojo valdymo ir socialinės veiklos įmonėse1, eliminavus darbo ir švenčių dienų įtaką, išaugo 14,3 procento (trečiąjį 2008 metų ketvirtį – 16,7 proc.), iš jų – gamybos ir paslaugų įmonėse – 10,5 proc. (15,8 proc.).
Darbo sąnaudų augimo tempas ketvirtąjį 2008 metų ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2007 metų ketvirčiu, buvo lėtesnis beveik visose gamybos, paslaugų, viešojo valdymo ir socialinės veiklos įmonėse. Lėčiausiai darbo sąnaudos augo statybos (0,5 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, asmeninių ir namų ūkio reikmenų taisymo (9,1 proc.), elektros, dujų ir vandens tiekimo (11,1 proc.), sparčiausiai – švietimo (27,3 proc.), viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo (23,3 proc.), nekilnojamojo turto, nuomos ir kitos verslo veiklos (22,5% proc.) įmonėse.
Darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra (pagrindinis darbo sąnaudų elementas) augo lėčiau nei kitos darbo sąnaudos beveik visose gamybos, paslaugų, viešojo valdymo ir socialinės veiklos įmonėse.
Vienos dirbtos valandos darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra gamybos, paslaugų, viešojo valdymo ir socialinės veiklos įmonėse, eliminavus darbo ir švenčių dienų įtaką, per metus išaugo 13,9 proc., kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai (įmokos) – 15,4 proc.
Kitos darbo sąnaudos sparčiausiai augo švietimo, viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo ir nekilnojamojo turto, nuomos ir kitos verslo veiklos įmonėse. Spartesnį augimą lėmė didesnė išeitinių išmokų ir piniginių kompensacijų už nepanaudotas kasmetines atostogas bei privalomųjų ligos pašalpų, mokamų iš darbdavio lėšų, dalis.