Pensilvanijos valstijos valdžia nuo rugsėjo 17 dienos vienam asmeniui per dieną leidžia parduoti ne daugiau kaip du tam tikrų prekių ženklų alkoholinių gėrimų butelius, pareiškė valstijos alkoholio kontrolės institucija, paaiškinusi, kad tokie apribojimai buvo nustatyti dėl nuolatinių sutrikimų tiekimo grandinėje ir produktų deficito.
Apribojimai taikomi alkoholiniais gėrimais prekiaujančioms parduotuvėms, taip pat barams ir restoranams tokiose valstijose kaip Pensilvanija, kuri turi monopolinę tam tikrų rūšių alkoholio pardavimo teisę.
„Reguliariai nustatome butelių apribojimus konkretiems produktams, jeigu žinome, kad tų produktų paklausa viršys pasiūlą, nes norime užtikrinti kuo sąžiningesnį tų produktų platinimą“, – pareiškė Pensilvanijos alkoholio kontrolės valdybos atstovas spaudai Shawnas Kelly.
Šiuo metu galiojančiame 43 produktų, kurių pardavimas yra ribojamas, sąraše yra tam tikrų prekių ženklų burbonas, viskis, šampanas, konjakas ir tekila.
JAV žiniasklaidoje rašoma, kad sunkumų patiria kelios valstijos, kaip antai Vermontas, Ohajas, Naujasis Džersis ir Alabama, kai kurios iš jų – nuo liepos mėnesio, o keli tyrimai parodė, kad alkoholio vartojimas nuo pandemijos pradžios padidėjo.
Alabamos Alkoholinių gėrimų kontrolės valdybos administratorius Macas Gipsonas pareiškė, kad problemą „iš dalies lemia sutrikimai pasaulio tiekimo grandinėse“. Be to, vienur, anot jo, jaučiamas stiklo deficitas, o kitur trūksta butelių kamštelių.
Amerikos gamintojai taip pat susiduria su darbo jėgos deficitu ir pristatymo problemomis. Be to, yra padidėjusi paklausa restoranuose ir baruose, kurie, valdžiai atšaukus dėl pandemijos nustatytus apribojimus, ėmė atsidarinėti vienu metu.
Taip pat yra problemų dėl prekių pristatymo jūrų transportu ir laivų iškrovimo JAV uostuose.
„Trūksta ne alkoholinių gėrimų apskritai, o tik [kai kurių] prekių ženklų“, – paaiškino Vermonto alkoholinių gėrimų ir loterijų kontrolės departamento vadovo pavaduotoja Wendy Knight (Vendė Nait).
„Pavyzdžiui, nors mes neturime „Bacardi“ [romo], tebegalime pasiūlyti 21 kito prekės ženklo romą, įskaitant vietos gamintojų produktus“, – pridūrė ji.