Nors naujo būsto įsigijimas ar statybų pabaiga dažnu atveju sukelia pasitenkinimo, džiaugsmo pojūtį, gyventojams vertėtų neužmiršti, kad namus reikalinga apdrausti.
„Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato pasakoja, kad galimų rizikų, keliančių grėsmę jūsų būstui, gali būti įvarių.
„Tam, kad klientas turėtų visokeriopą apsaugą, jam vertėtų rinktis visų rizikų draudimą – tai yra pati plačiausia draudimo apsauga. Turint tokią apsaugą, kliento būstas yra draudžiamas nuo daugybės rizikų, tokių kaip: gaisras, gamtos stichijos, apliejimai, savaiminiai medžio užvirtimai.
Jeigu dėl žalos būste kurį laiką nebūtų galimybės gyventi, kompensuojamos laikinos gyvenamosios vietos nuomos išlaidas iki 12 mėnesių, tad klientas gali būti ramus, kad nereikės pačiam patirti tokių papildomų išlaidų. Žinoma, sudarant sutartį, reikėtų neužmiršti peržiūrėti, kokie yra nedraudžiamieji įvykiai. “, – paaiškino banko specialistas.
Garantuoja finansinę apsaugą
Visgi „Swedbank“ atstovas pastebi, kad pastaruoju metu gyventojai susiduria ir su kitais finansiniais nuostoliais, todėl vertėtų apsvarstyti ir apie kitų draudimo apsaugų įsigijimą.
„Remiantis žalų statistika, pastebime, kad kiekvienais metais vis daugiau registruojamų žalų yra susiję su kilnojamaisiais daiktais, pavyzdžiui, įvairia buitine technika, dviračiais, todėl ypatingai svarbu nepamiršti apdrausti ne tik pačio būsto, bet ir kilnojamųjų daiktų, įsivertinti, kokia draudimo suma būtų reikalinga“, – teigė P. Ladziato.
Nors panašias draudimo paslaugas siūlo ir kitos bendrovės, tačiau „Swedbank“ suteikia daugiau papildomų garantijų gyventojams.
„Rinkoje yra draudimo bendrovių, kurios remonto metu nesuteikia civilinės atsakomybės apsaugos dėl būsto eksploatavimo, kuri taip pat yra labai svarbi tokiu laikotarpiu.
Gyventojų turto draudimas suteikia civilinės atsakomybės draudimo apsaugą, nepriklausomai nuo to, ar vyksta remontas, ar ne
Apdraudus statinį, kilnojamuosius daiktus ir civilinę atsakomybę, gaunate visokeriopą finansinę apsaugą nuo netikėtai atsitikusių įvykių, net ir tada jei gatvėje važiuodamas dviračiu, kliudytumėte praeivį ir/ar sugadintumėte jo daiktus.“, – kalbėjo P. Ladziato.
Sudaryti sutartį – paprasta
Gyventojoms „Swedbank“ siūlo lanksčias sutarties sudarymo sąlygas, todėl tai nereikalaus didelių pastangų.
„Klientams patogiausias būdas sudaryti sutartį yra prisijungus prie savo interneto banko. Jeigu kyla klausimų sudarant sutartį, visuomet galima pasikonsultuoti su mūsų darbuotojais, tam yra skirtas specialus susirašinėjimo langas, kurį mato visi klientai. Be to, interneto banke sutartį galima sudaryti bet kuriuo paros metu.
Kitos galimybės yra - skambutis telefonu arba apsilankymas banko padalinyje, kurių metu taip pat gali būti suteikta konsultacija, bei sudaryta sutartis“, – paaiškino P. Ladziato.
Nuo ko priklauso draudimo įmokos dydis?
Pasak „Swedbank“ specialisto, draudimo įmoka kiekvienam gyventojui gali būti skirtinga, mat tai priklauso ir nuo paslaugų poreikio, draudžiamo pastato.
„Įmokos dydis priklauso nuo įvairių dalykų, tokių kaip: duomenys apie būstą, pavyzdžiui, kokios buvo naudotos statybinės medžiagos t.y. medis ar mūras, taip pat nuo bendro ploto.
Be kita ko, kainai įtaką daro tai, kokias draudimo apsaugas klientas pasirenka: ar jis draudžia tik patį būstą, ar papildomai pasirenka draudimą kilnojamiesiems daiktams, civilinę atsakomybę, kai žala padaroma tretiesiems asmenims“, – teigė pašnekovas.
Taip pat išskiriami skirtingi atvejai, kuomet draudimo sąlygos negalioja arba yra nutraukiamos:
· Pasibaigus draudimo laikotarpiui, nurodytam draudimo liudijime.
· Turto visiško sunaikinimo atveju (draudimo apsauga pasibaigia išmokos išmokėjimo dieną).
· Klientui ir draudimo bendrovei susitarus nutraukti draudimo sutartį.
· Nesumokėjus antrosios ar vėlesnės draudimo įmokos dalies draudimo sutartyje nustatytu laiku.
· Nustatyta forma paprašius nutraukti draudimo sutartį.
· Klientui arba draudimo bendrovei pasinaudojus teise nutraukti draudimo sutartį vienašališkai, jei kita šalis iš esmės pažeidžia draudimo sutarties sąlygas.
· Kitais teisės aktuose nustatytais pagrindais.
Gyventojams nusprendus pasirinkti pilną draudimo paketą, vidutinis „Swedbank“ teikiamos paslaugos įmokos dydis gali siekti apie 7 eurus mėnesiui (įmoka paskaičiuota 50 kv. butui, su 15 tūkst. eurų namų turto ir civilinės atsakomybės draudimu).
Visgi tikslią draudimo įmoką klientas gali sužinoti pasinaudojęs „Swedbank“ gyventojų turto draudimo skaičiuokle.