Vidutiniškai vienas išmokų gavėjas turėjo gauti apie 2,6 tūkst. eurų.
Be to, avansines kompensacines išmokas jau gavo ir ūkininkaujantys vietovėse, kur yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių – 45 tūkst. ūkininkų išmokėta 32,4 mln. eurų, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).
Beveik 7,1 mln. eurų avanso išmokėta ekologiškai ūkininkaujantiems, o pinigus gavo 578 žemdirbiai.
Šiuo metu išmokėtas pagrindinės tiesioginės išmokos avansas siekia daugiau kaip 122 mln. eurų. Daugiau kaip 55 mln. eurų išmokėta žalinimo išmokų, beveik 54 mln. eurų – už pirmuosius hektarus. Jaunieji ūkininkai sulaukė beveik 6 mln. eurų.
Susietosios paramos už pienines karves avansas siekia daugiau kaip 4 mln. eurų, už vaisių ir uogų auginimą atvirame grunte – daugiau kaip 1,5 mln. eurų, o už daržovių auginimą atvirame grunte – beveik 424 tūkst. eurų.
Daugiau kaip 7 mln. eurų susietosios paramos avansų sulaukė ūkininkai, auginantys baltyminius augalus, o auginantys cukrinius runkelius gavo beveik 1 mln. eurų. Susietosios paramos avansai už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus siekia beveik 1,9 mln. eurų.
Palyginti su praėjusiais metais, šiemet tiesioginės išmokos už kai kurių rūšių pasėlius arba žemės ūkio naudmenų plotus gerokai išaugo, nes Lietuvai skiriama bendra Europos Sąjungos tiesioginių išmokų suma kasmet didėja. 2020 metais skirta 517 mln. eurų, o šiemet – beveik 570 mln. eurų.