Numatyta šio kvietimo metu paskirstyti 6 mln. eurų paramos, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Išmokos bus skirtos regionuose
Pirmasis kvietimas teikti paraiškas dėl paramos neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimui sulaukė didelio Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojų susidomėjimo – per trumpą laiką jie pateikė 966 paraiškas. Gavus paraiškų visai numatytai paskirstyti lėšų sumai – beveik 3,54 mln. eurų, kvietimas teikti paraiškas buvo sustabdytas, Iš karto pradėtas planuoti naujas kvietimas.
„Atsižvelgiant į Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojų aktyvumą ir paraiškų teikimo tendencijas, kartu su Energetikos ministerija buvo įvertintos galimybės neatidėliojant skirti papildomai lėšų šiai paramai.
Gyventojai jau vėl gali teikti paraiškas dėl paramos neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimui namų ūkiuose Vidurio ir Vakarų Lietuvoje. Akivaizdu, kad ši parama labai aktuali šio regiono gyventojams“, – pažymi Lietuvos energetikos agentūros l. e. p. direktorė Agnė Bagočiutė.
Gyventojų paraiškos bus priimamos, kol bus gauta prašymų visai numatytai paskirstyti sumai – 6 mln. eurų, bet ne ilgiau kaip iki 2024 m. balandžio 5 dienos.
Kvietimo sąlygos dotacijai gauti nesikeičia. Kaip ir pirmojo kvietimo metu, dėl paramos ir toliau gali kreiptis tie individualių bei sodo namų gyventojai, kurie neefektyvų biomasę naudojantį katilą jau yra pasikeitę į efektyvesnį šildymo įrenginį, bet ne anksčiau kaip po 2023 m. liepos 26 d. Projektų įgyvendinimo trukmė – iki 18 mėnesių. Nereikalaujama atsisakyti turimo seno katilo.
Už ką skirs 3,5 tūkst., o už ką 1,5 tūkst. eurų
Vienas namų ūkis gali teikti tik vieną paraišką vieno individualaus namo ar sodo namo neefektyvaus šildymo katilo pakeitimui finansuoti, t. y. tam pačiam nekilnojamojo turto objektui gali būti teikiama tik viena paraiška.
Pateikiamų paraiškų skaičius neribojamas, jeigu tas pats pareiškėjas katilus keičia jam priklausančiuose keliuose skirtinguose nekilnojamojo turto objektuose. Parama neteikiama katilų keitimui daugiabučiuose namuose.
Neefektyvius ir taršius katilus galima keisti, įsirengiant naujus, nenaudotus 5-osios energinės klasės sertifikuotus biokuro katilus ar šilumos siurblius žemė–vanduo, vanduo–vanduo ir oras–vanduo. Katilų keitimas į šilumos siurblius oras–oras pagal paramos teikimo sąlygas nefinansuojamas.
Finansavimas apskaičiuojamas taikant fiksuotus įkainius. Gali būti kompensuojama vidutiniškai apie 3,5 tūkst. eurų išlaidų, pakeitus neefektyvų katilą į šilumos siurblį, ir apie 1,5 tūkst. eurų – įsirengus 5 klasės biokuro katilą. Vilniaus apskrities gyventojai kviečiami toliau teikti paraiškas pagal paskelbtus pirmojo etapo kvietimus ir gauti dalies išlaidų kompensacijas, pakeitus turimus neefektyvius, taršius, biomasę ar iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus.