• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Įsirengiant namus, itin svarbu išsirinkti tinkamą grindų dangą skirtingoms erdvėms – svetainei, virtuvei, vonios kambariui. Tinkamai parinktos ir paklotos grindys gali padidinti namų erdvę, suteikti jai jaukumo ir, svarbiausia – tarnauti ilgai. O kai kurios klaidos gali greitai išlįsti girgždėjimu ir deformacijomis.

Įsirengiant namus, itin svarbu išsirinkti tinkamą grindų dangą skirtingoms erdvėms – svetainei, virtuvei, vonios kambariui. Tinkamai parinktos ir paklotos grindys gali padidinti namų erdvę, suteikti jai jaukumo ir, svarbiausia – tarnauti ilgai. O kai kurios klaidos gali greitai išlįsti girgždėjimu ir deformacijomis.

REKLAMA

„Senukai“ siūlo lojalumo programą „Naujakurys“, skirtą visiems, kurie stato, įsirengia ar remontuoja namą, butą, kotedžą, tvarko jų aplinką ir nuolat perka statybų, remonto, apdailos ir kitas prekes.

Jos dalyviams ne tik taikomos didelės nuolaidos įsigyjant įvairias prekes ar medžiagas bei paslaugas, bet suteikiamos ir nemokamos konsultacijos.

„Senukų“ ekspertai sutiko papasakoti, ką būtina žinoti renkantis grindų dangą, kokių klaidų nedaryti ir ką daryti, kad grindys tarnautų kuo ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA

Grindų dangos pasirinkimas

Kokie yra svarbiausi kriterijai renkantis grindis įrenginėjamuose namuose?

„Grindų pasirinkimas platus – plytelės, liejamos grindys, medžio masyvo lentos, laminuoto plaušo, vinilinė grindų danga, hibridinės grindys, parketas, linoleumas arba kiliminė danga. Populiariausios ir lengviausiai sumontuojamos yra „plaukiojančio“ tipo grindys, bet sparčiai populiarėja ir klijuojamos grindys“, – vardija „Senukų“ ekspertai.

REKLAMA

Jie sako, kad prieš priimant sprendimą, kokias grindis pasirinkti, būtina įsivertinti patalpos paskirtį, biudžetą ir esamą grindų būklę.

Prieš įsigyjant grindų dangą, būtina įvertinti esamo grindų pagrindo būklę – galbūt reikia papildomai lyginti grindis išlyginamuoju sluoksniu ar kitais būdais, pavyzdžiui, medžio plaušo plokšte. Stabilus ir lygus grindų pagrindas yra vienas iš svarbiausių dalykų, nuo kurio priklausys, kaip grindų danga tarnaus ateityje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip paruošti grindų pagrindą?

Grindų pagrindo paruošimas skiriasi:

  • Ruošiant grindų pagrindą „plaukiojančioms“ grindims, gamintojai rekomenduoja pakloti garų barjero plėvelę. Paklotas laminatui turėtų būti 2 arba 3 mm storio. Šios medžiagos nėra brangios, bet būtinos, siekiant užtikrinti tinkamą pagrindą laminuotai grindų dangai.
  • Vinilinės grindys vis dažniau būna jau su integruotu paklotu, todėl papildomai jo kloti nereikia. Vis dėlto garų barjero plėvelė yra būtina.
  • Paklotas parketlentėms yra panašus į paklotą laminatams, todėl jį klojant galioja tie patys principai, kaip ir klojant laminatą.
  • Renkantis klijuojamą grindų dangą, pakloto nereikia, tačiau reikia atkreipti dėmesį į klijus. „Jei grindys bus šildomos, rinkitės elastingus klijus. Klijavimas yra kiek sudėtingesnis, tačiau pagrindas bus stabilesnis, lyginant su „plaukiojančiomis“ grindimis“, – dalinasi „Senukų“ ekspertai.

„Senukų“ fizinėse ir elektroninėse parduotuvėse galima rasti įvairių specializuotų paklotų, pavyzdžiui, su jau integruotu garų barjeru, geresnėmis akustinėmis savybėmis ar specialiai pritaikytų šildomoms grindims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grindų dangos kaina

O kaip skiriasi skirtingų dangų kainos?

„Senukų“ ekspertai sako, kad grindų pasirinkimas ir kainų spektras yra itin platus, todėl sprendimą galima rasti visiems poreikiams ir biudžetams.

„Labiausiai prieinama yra laminuota danga. Tobulėjant technologijoms, pasiūloje atsirado ir didesnio atsparumo drėgmei laminatas – jį galima montuoti visose namų erdvėse, išskyrus vonios bei dušo kambarius.

Kiek brangesnė yra vinilinė grindų danga. Ji pasižymi didesniu atsparumu vandeniui nei laminatas. Parketlentes dažniausiai renkasi žmonės, vertinantys natūralias medžiagas, medinių grindų raštas yra unikalus ir nesikartoja. Medinė grindų danga suteikia prabangos ir unikalumo jausmą“, – vardina jie.

REKLAMA

Didžiausios klaidos klojant grindis

Kokias klaidas dažniausiai daro gyventojai, rinkdamiesi grindų dangą?

Pirmiausia, būtina įvertinti patalpos paskirtį, taip pat kokio atsparumo dėvėjimuisi ir drėgmei grindų reikia. Pavyzdžiui, parketas puikiai tinka jaukiai namų erdvei, tačiau dėl jautrumo drėgmei negali būti naudojamas drėgnose patalpose, o dėl mažo atsparumo subraižymams nėra geriausias pasirinkimas viešosioms erdvėms, kuriose būna daug žmonių.

REKLAMA

Kitos dažniausiai pasitaikančios klaidos, – kai nesivadovaujama montavimo instrukcijomis ar prekė būna panaudojama ne pagal paskirtį. Pavyzdžiui, paprastos keraminės plytelės negali būti klijuojamos lauke. Dėl didelio vandens įmirkio, tam reikia naudoti akmens masės, klinkerio ar natūralaus akmens plyteles.

Klojant „plaukiojančias“ grindis, dažnai nepaliekami tarpai prie sienų ar perėjimuose tarp kambarių, pasirenkamas netinkamas grindų paklotas, įsigijus grindis joms neleidžiama bent 2 paras aklimatizuotis, kad išsilygintų grindų ir patalpos temperatūra, suklotos grindys šildomos per aukšta temperatūra. Dar viena klaida – nepakankamai lygus pagrindas. Dėl tokių klaidų gali būti girdimas grindų girgždėjimas, ilgainiui jos gali deformuotis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klijuojant plyteles, būtina laikytis gamintojo instrukcijų ir naudoti tik nurodytos klasės plytelių klijus. Prieš klijuojant iš anksto būtina patikrinti, ar plytelės yra tos pačios partijos, nes jų atspalviai gali nesutapti.

Taip pat reikėtų tiksliai ir su „atsarga“ apskaičiuoti reikiamą dangos kiekį. Pritrūkus plytelių, gamintojai negali užtikrinti, kad skirtingose partijose 100 proc. sutaps atspalvių tonai. Dažniausiai rekomenduojama įsigyti papildomus 10-15 proc. dangos.

REKLAMA

Grindų spalva ir dydis

Kaip išsirinkti grindų spalvą? Kaip ir su kuo ją reikia derinti, kad nebūtų per tamsu, per šviesu ar nepraktiška?

Ekspertai sako, kad šiuo metu dominuoja šviesios, matinės natūralaus medžio spalvos, sukuriančios jaukumo ir šilumos pojūtį.

 „Tamsios spalvos erdvę optiškai mažina, šviesios spalvos – atvirkščiai, didina, sukuria lengvumo ir natūralumo įspūdį. Pastebime, kad naujakuriai prie grindų dažniausiai derinama baltas, pilkas, aukštesnio profilio grindjuostes arba nudažo jas sienų spalva“, – pasakoja ekspertai.

REKLAMA

Lojalumo programos „Naujakurys“ nariai dažnai naudojasi ir „Senukų“ interjero dizainerių paslaugomis. Jie atkreipia dėmesį, kad grindų spalva turėtų būti tamsesnė nei sienų. Jeigu norisi suteikti kambariui didesnė erdvės pojūtį, rekomenduojama rinktis ilgesnio formato lentas – taip bus mažiau sujungimų, grindų vaizdas bus vientisesnis.

Kokias plyteles kokioms erdvėms patariate rinktis?

Anot ekspertų, plytelės skirstomos į natūralaus akmens, keramines, akmens masės bei klinkerio. Pagrindinis jų skirtumas – vandens įmirkis, kuris lemia, ar plytelės yra atsparios šalčiui ir tinka lauko naudojimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visos šios plytelių rūšys tikrai tinka vidaus apdailai, tačiau ne visos yra atsparios šalčiui ir gali būti naudojamos lauke. Geriausiomis įmirkio savybėmis pasižymi akmens masės plytelės. Jos dažniausiai gaminamos iš balto molio. Klinkerio plytelės labiau porėtos, sukaupia ir ilgai išlaiko šilumą, labai tvirtos ir atsparios šalčiui – jose puikiai suderinti akmens masės ir paprastos keramikos privalumai“, – dalijasi „Senukų“ ekspertai.

Jie priduria, kad išsirinkus plytelių dizainą, verta atkreipti dėmesį ir į „veidų skaičių“, kuris nurodo, kiek skirtingų raštų atspausdinta ant plytelių. Plytelių paviršiai gali skirtis nuo 1 paprastose plytelėse iki 30 ir daugiau aukščiausios klasės plytelių. Kuo daugiau „veidų“, tuo natūralesnis efektas išgaunamas.

REKLAMA

Kitas svarbus momentas – plytelių paviršius. Keraminės plytelės dažniausiai būna glazūruotos, o akmens masės turi matinį, poliruotą, pusiau poliruotą, struktūrinį paviršių.

„Šiuo metu populiariausios matinės bei „lapato“ tipo akmens masės plytelių versijos, o sienoms – tekstūrinės. Jos sukuria natūralumo ir dinaminį erdvės jausmą. Naujakuriai gali su plytelių asortimentu susipažinti mūsų elektroninėje parduotuvėje Senukai.lt ir atvykti pasikonsultuoti gyvai“, – sako specialistai.

REKLAMA

O kaip dėl plytelių dydžio?

Mažoms patalpoms, pavyzdžiui, mažoms vonioms, mažoms virtuvėms, rekomenduojama rinktis šviesesnio atspalvio ir mažesnio dydžio plyteles (pvz., nuo 10x20 cm iki 30x30 cm), o grindims – didesnes (pvz., 30x60 cm). Tai padeda išlaikyti proporcijas ir neapsunkina mažų erdvių.

Didelėms patalpoms, pavyzdžiui, svetainėms, didelėms virtuvėms, erdvioms salėms, galima rinktis iš platesnio asortimento: naudoti didesnes tiek stačiakampes (nuo 20x75 cm iki 60x120 cm), tiek kvadratines (iki 120x120cm) plyteles.

REKLAMA
REKLAMA

Didesnės keraminės ir akmens masės plytelės kuria prabangos įspūdį, suteikia erdvei vientisumo ir modernumo jausmą, nes turi mažiau siūlių. O jei norima „sumažinti“ didelę patalpą – rekomenduojama naudoti mažesnio formato plyteles.

Dušo kabinos sienoms tinka mozaikos tipo stiklinės, keraminės ir akmens masės plytelės (30x30 cm) dėl savo savybės prisitaikyti prie nelygių paviršių. Grindims tinka aukštesnės slidumo klasės plytelės.

Lauko erdvėms – terasoms, balkonams – patariama rinktis vidutines ar didesnes akmens masės plyteles su neslidžia danga.

Grindų klojimo meistrai 

Kaip išsirinkti patikimus meistrus grindų įrengimui – kad padarytų kokybiškai ir greitai?

„Ieškokite rekomendacijų. Pirmiausia, klauskite kitų žmonių patirties ir patarimų. Gali būti naudinga paklausti šeimos narių, draugų ar kaimynų, paieškoti atsiliepimų internete. Taip pat patartina patikrinti licencijas ir draudimus. Įsitikinkite, kad meistras arba įmonė, su kuria ketinate dirbti, turi reikiamas licencijas ir draudimą“, – sako pašnekovai.

Pasak jų, naudinga paprašyti darbų pavyzdžių. Nedvejodami klausinėkite potencialių meistrų apie jų patirtį, naudojamas medžiagas, kokybės garantijas, darbo grafiką, prašykite pateikti išankstinį darbų kainos pasiūlymą.

REKLAMA

Būtinai pasirašykite sutartį. Prieš darbų pradžią įsitikinkite, kad visos sąlygos ir kainos yra aiškiai aprašytos sutartyje. Tai apima darbų apimtį, naudojamas medžiagas, darbo grafiką ir mokėjimo sąlygas.

Tikrinkite darbo eigą. Stenkitės periodiškai stebėti darbo eigą ir užtikrinti, kad darbai būtų atliekami pagal susitarimą ir jūsų lūkesčius.

Kaip prižiūrėti skirtingas grindis, kad jos tarnautų ilgai?

Įsigyjant bet kokią grindų dangą, svarbiausia perskaityti jos naudojimo ir priežiūros instrukcijas – kiekvienas gamintojas pateikia savo rekomendacijas dėl konkrečios grindų dangos ir jos techninių savybių.

„Laminato, vinilo ir parketlenčių priežiūra yra panaši. Tokias grindis rekomenduojama valyti drėgna mikropluošto šluoste, naudojant grindų valiklį ir vandenį, taip pat sausu valymu siurbiant siurbliu. Griežtai nepatartina tokių grindų valyti su gariniu siurbliu. Nepriklausomai nuo deklaruojamų atsparumo drėgmei savybių, išliejus vandenį ant laminuotų ar kitos medžio pagrindu pagamintos dangos, rekomenduojama ją iš karto nusausinti“, – pataria ekspertai.

Jie sako, jog plytelėms galima naudoti specialų plytelių arba paprastą švelnų valiklį, praskiestą vandeniu: „Venkite naudoti rūgštinius valiklius, kurie gali pažeisti plyteles ar tarpus tarp jų. Jei plytelių tarpai yra atviri, svarbu reguliariai atnaujinti tarpų glaistą, kad išvengtumėte drėgmės įsiskverbimo tarp plytelių ir išsaugotas grindų tvirtumas“.

REKLAMA

Itin taršioms, daug trinties turinčioms ir drėgnoms patalpoms rekomenduojama naudoti epoksidinį plytelių tarpų glaistą, kuris yra keletą kartų atsparesnis dilimui, gniuždymui ir pasižymi patvarumu. Jis praktiškai neįgeria vandens ir apsaugo nuo vandens patekimo per siūles po pačia glaistoma danga.

„Susipažinti su plačiu „Senukų“ grindų dangos asortimentu naujakuriai gali ir elektroninėse, ir fizinėse mūsų parduotuvėse. Fizinėse parduotuvėse konsultuojame klientus, patariame ir kartu randame sprendimą“, – sako „Senukų“ ekspertai.

„Kesko Senukai“ valdomą prekybos tinklą sudaro nuosavos ir franšizės pagrindu veikiančios parduotuvės Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Bendrovei priklauso ir elektroninę prekybą plėtojanti „Kesko Senukai Digital“, valdanti elektronines parduotuves „Senukai.lt“, „1A.lt“, „K-Senukai.lv“, „1A.lv“, „K-Rauta.ee“ ir „1A.ee“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų