Graikijoje ketvirtadienį streikuoja taksistai ir gydytojai, protestuodami prieš šalies vyriausybės reformas.
Taksistai paskelbė 24 valandų streiką, reikalaudami atšaukti vyriausybės parengtą naująjį įstatymo projektą dėl licencijų dirbti šioje srityje.
Taksi darbuotojai jau streikavo vasarą beveik mėnesį, vėliau atidėjo savo protestus iki rugsėjo pradžios, tačiau Infrastruktūros, transporto ir susisiekimo ministerijos siūlomas sąlygas Visuotinė Graikijos taksi savininkų federacija vadina „nepriimtinomis 70 tūkst. taksistų šeimų“ ir paskelbė apie 24 valandų protesto akciją.
Pagal naujuosius taksisto profesijos liberalizavimo įstatymus, bus išduodamos naujos licencijos už 15-40 tūkst. eurų visiems norintiems pradėti darbą šioje srityje, tuo tarpu tiems, kas jau turėjo tokį leidimą dirbti, dar kartą mokėti nereikės. Tačiau licencijos nebus perduodamos pagal paveldėjimą ir kitiems asmenims - tokiomis priemonėmis tikimasi užkirsti kelią jų nelegaliam pardavimui vairuotojams išėjus į pensiją. Anksčiau tokios licencijos juodojoje rinkoje kainuodavo 200 tūkst. eurų, ir tam, kad ją įsigytų, taksistai net imdavo paskolas, užstatydavo namus, tikėdamiesi susigrąžinti savo investiciją, pasitraukę į pensiją. Priėmus laisvo licencijų išdavimo įstatymą, taksistai nerimauja, kad gali prarasti savo investicijas.
48 valandų streiką ketvirtadienį ir penktadienį rengia medikai, nepatenkinti pokyčiais ir finansavimo sumažinimu valstybės sveikatos apsaugos sferoje.
Rugsėjo 12-13 dienomis streiką planuoja skelbti mokesčių inspekcijų ir muitinių darbuotojai.
Tuo tarpu aviacijos dispečeriai paskelbė, kad laikysis darbo grafiko ir atsisakys dirbti neapmokamus viršvalandžius, dėl to oro transporto susisiekimas Graikijoje gali strigti.
Mitingai ir kitos masinės protesto akcijos numatytos ir rugsėjo 10 dieną, kai Graikijos ministras pirmininkas George'as Papandreou sakys metinę kalbą visuomenei apie ekonominę situaciją šalyje.