„Atsižvelgiant į neigiamas demografines tendencijas būtina pradėti galvoti ir apie demografinius iššūkius, investicijas į žmones, ypač vaikus ir jaunimą, pagyvenusių asmenų įtraukimą į ekonomines veiklas“, – pranešime sakė prezidentas po susitikimo su už Sanglaudos politiką ir reformas atsakinga Europos Komisijos nare Elisa Ferreira.
Šalies vadovas su eurokomisare aptarė pasikeitusios saugumo padėties neigiamą poveikį ekonominei situacijai Europoje ir Sanglaudos lėšomis finansuojamiems projektams, taip pat – būtinybę naujiems finansiniams instrumentams karo pabėgėlių poreikiams finansuoti.
G. Nausėda teigė, kad sutrikusios tiekimo grandinės, išaugusios energijos kainos, infliacija turi tiesioginę įtaką ES šalių ekonomikoms ir sukuria papildomas kliūtis ES lėšomis finansuojamų projektų įgyvendinimui. Pasak Prezidento, neigiamas pasekmes ypač jaučia didelės vertės transporto srities projektai.
Prezidentas su eurokomisare aptarė poreikį sukurti naują instrumentą karo pabėgėlių iš Ukrainos poreikiams finansuoti. Pasak šalies vadovo, galėtų būti pasitelktas 2016 metų ES Turkijai skirtas finansinės pagalbos pabėgėlių priėmimui sukurtas modelis.