Praeitą savaitę stipriai brangęs JAV doleris vakar ryte taip pat bandė stiprėti, tačiau pasiekęs 1,2705 pakeitė kryptį. Nors ir smukęs iki 1,2900, JAV doleris dieną baigė ties 1,2850, t. y. smukęs 0,6 proc., teigiama „Swedbank“ apžvalgoje.
Toks gan netikėtas vakarykštis euro sustiprėjimui įtakos turėjo geresnio, nei tikėjosi rinkos dalyviai, JAV sausio mėn. ISM gamybos sektoriaus indekso reikšmės. Nors buvo tikimasi, kad indekso reikšmė smuks nuo 32,9 iki 32,6, palyginti su praeitų metų gruodžio mėn., visgi indekso reikšmė sausį pasiekė net 35,6.
Tai rodo, kad įmonių aktyvumas sumažėjo ne taip stipriai, kaip praeitais laikotarpiais, beje, tai pirmas kartas nuo praeitų metų birželio, kai gamybos sektoriaus indekso reikšmė didėjo.
Nepaisant geresnės, nei tikėtasi, ISM gamybos sektoriaus rodiklio reikšmės visgi rodiklis yra žemiau 50, ribos, kuri skiria sektoriaus susitraukimą nuo augimo.
Vakar paskelbtas JAV gruodžio mėn. asmeninio vartojimo išlaidų indeksas, kaip ir buvo prognozuojama, nepakito.
Šiandien sulauksime euro zonos gruodžio mėn. gamintojų kainų indekso reikšmės, kuri remiantis prognozėmis turėtų smukti, o tai vėl gali neigiamai paveikti euro kursą.
Nemažą spaudimą euro kursui daro ir ketvirtadienį laukiamas ECB posėdis dėl bazinės palūkanų normos svarstymo. Kaip prognozuojama, ECB turėtų palikti bazinę palūkanų normą nepakitusią, t. y. 2 proc. Bazinės palūkanų normos mažinimo veiksmų ECB ketina imtis tik dar kitą posėdį, kuris įvyks kovo mėn., kada tikimasi, kad išvysime ekonomikos augimo ir infliacijos naujas žemumas.