Elektros importas patenkina 50 proc. Lietuvos poreikio, o elektros energiją Lietuvai tiekia Rusija, Suomija, Estija ir potvynio metu Latvija.
„Neteigsiu, kad importas yra absoliutus gėris ir išsigelbėjimas nuo visų bėdų, tačiau energetikos subalansavimas yra geras dalykas“, - energetikos konferencijoje teigė „Inter Rao Lietuva“ valdybos narys Jonas Garbaravičius.
Anot jo, elektos importas kažkiek sumažina elektros kainą, o Lietuvoje, turėdami tokią tinklų sistemą, kokią turime, yra didelė galimybė uždirbti iš elektros energijos tranzito.
„Mūsų skaičiavimais importo pakeitimas vietine gamyba, priklausomai nuo dujų kainų, sudarys nuo 400 iki 600 mln. litų per metus. Tai nėra labai didelis skaičius valstybės mastu, bet jei tie pinigai nukreipiami remiantis neefektyvia ir morališkai pasenusia gamyba, tai jau geriau juos perskirstyti į kitas biudžeto eilutes“, - tvirtino J. Garbaravičius.
Vis dėlto konferencijos pranešėjas neneigė, kad elektros energijos importuotojas yra kaip generatorius, todėl konkurencija su vietos gamintojais vyksta.
„Be abejo mes esame konkurentai ir žaidžiame tokiomis taisyklėmis, kurios nustatytos“, - sakė „Inter Rao Lietuva“ atstovas.