Elektroniniai pinigai – elektroninėse kortelėse esanti informacija apie sąskaitose esančių pinigų likučius
Mokėjimo operacijų suma buvo 1,3 karto didesnė nei užpernai ir siekė 110 mlrd. eurų, pranešė Lietuvos bankas (LB).
Pranešama, kad 2022 metų pabaigoje licencijas turėjo 131 elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaiga. Penkios pagal mokėjimų operacijų sumą didžiausios įstaigos generavo daugiau kaip 54 proc. visos sektoriaus apyvartos, o penkios pagal licencines pajamas didžiausios įstaigos – 39 proc. visų sektoriaus pajamų.
40 proc. visų elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų iš licencinės veiklos uždirbo iki 100 tūkst. eurų ir mažiau pajamų.
LB teigimu, nuosavo kapitalo reikalavimo 2022 metų pabaigoje netenkino dvi įstaigos. Centriniame banke laikoma elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų laikoma klientų lėšų dalis sudarė 52 proc. – 16 procentinių punktų mažiau nei 2021 metais.
Per praėjusius metus elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigoms išnagrinėtos ir išduotos penkios naujos. Tuo metu penkios licencijos buvo panaikintos įvykdžius patikrinimus ir pritaikius kitas priežiūrines priemones, o likusi dalis licencijų panaikinta pačių įstaigų prašymu ar dėl kitų priežasčių. Dalis įstaigų, kurių licencijos buvo panaikintos, nebuvo pradėjusios veiklos.
Pernai įstaigoms skirta 17 baudų, kurių bendra suma sudarė 614,5 tūkst. eurų, keturi įspėjimai, apie tris pažeidimus paskelbta viešai.