Įmonės vis dažniau įsitikina, kad solidesnio amžiaus darbuotojai niekuo nenusileidžia jaunimui, ketvirtadienį rašo „Kauno diena“.
Jie yra darbštesni, kruopštesni ir lojalesni – taip vyresnės kartos darbuotojus apibūdina darbdaviai. Bendrovės mieliau įdarbina solidaus amžiaus darbuotojus, kurie ne tik gerai dirba, bet ir nelaksto iš vienos darbovietės į kitą.
„Vyresnius darbuotojus dažniausiai renkasi tos bendrovės, kurios nėra pajėgios mokėti didesnių atlyginimų“, - dienraščiui teigė Kauno darbo biržos Sąveikos su darbdaviais poskyrio vedėja Danguolė Galinienė.
Darbdaviai vyresnius darbuotojus pirmiausiai vertina dėl jų turimos kvalifikacijos, įgytos darbo patirties, taip pat ir didesnio atsakomybės bei pareigos jausmo.
Tiesa, yra darbo vietų, kuriose pageidaujama matyti jaunus darbuotojus, ypač jei darbui reikia fizinės jėgos ar specialių įgūdžių. Vyresnė moteris turi nedaug galimybių tapti biuro administratore.
Vyresnės kartos darbuotojus mielai priima valstybinės įstaigos – gydymo įstaigos, mokyklos, darželiai, ieškantys pastatų priežiūros darbininkų, santechnikų, elektrikų, stalių ar kiemsargių.
Vyresnio amžiaus darbuotojų nesikrato vežėjai, pagalbinių virtuvės darbininkų ieškantys restoranai bei kavinės, siuvyklos.
Nors iš vyresnių bedarbių greičiau suranda vyrai, tačiau į šeštą dešimtmetį įkopusios moterys darbo pasiūlymų sulaukia dažniau nei prieš kelerius metus, ir jų padėtis jau nėra tokia beviltiška, mano „Kauno diena“.