Be to, pasak D. Kreivio, reikia modeliuoti visos ES energetikos sistemos poreikius ne dešimčiai metų, kaip yra dabar, o ilgesniam laikui.
„Kai matysime bendrą ES vaizdą, galėsime užtikrinti, kad kiekvienas regionas vystytųsi tinkamu tempu ir turėtų galimybę gauti reikiamą finansavimą ir išteklius, ypač kai įgyvendinami projektai neš bendrą naudą visos Europos dekarbonizacijos pastangoms“, – Briuselyje dvi dienas vykusiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrų tarybos posėdyje sakė Lietuvos ministras.
Pasak jo, kitas neatidėliotinas klausimas – energetikos infrastruktūros objektų apsaugos stiprinimas.
„Turime skubiai įgyvendinti papildomas fizinės ir kibernetinės apsaugos priemones, taip pat ir bendradarbiaujant su NATO ir nacionalinėmis karinėmis pajėgomis. Nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios yra daugiau nei akivaizdu, kad energetikos sektorius yra priešo taikiklyje, o atakų pasekmės gali būti labai skaudžios“, – kalbėjo D. Kreivys.
23 ES ministrai ir atsinaujinančių išteklių pramonės atstovai bei Europos Komisija, be to, pasirašė deklaraciją, kurioje sutariama imtis bendrų veiksmų stiprinant ES saulės energijos pramonę ir vietines tiekimo grandines – Europos Saulės Chartiją.