„Valiutos vaidmens niekada negalima priimti kaip savaime suprantamo dalyko“, – per pertrauką tarp kasmetinių Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko Vašingtone organizuojamų renginių surengto pokalbio su Atlanto taryba metu pasakė Europos centrinio banko vadovė.
„Turime būti atidūs ir atsargūs, – sakė ji. – Šiuo metu egzistuoja kylančių tendencijų, ypač susijusių su auksu.“
„Kinija auksą perka kaip niekad dideliais kiekiais, Rusija taip pat remia auksą, kadangi iš savo gelmių jo išgauna labai daug“, – tęsė ji.
„Be to, aiškiai mėginama prastumti kitas valiutas“, – pasakė ji, pridurdama, kad Kinijos juanis šiuo metu „finansuojant prekybą beveik neatsilieka nuo euro“.
Tuo tarpu už tūkstančių kilometrų nuo Vašingtono ir TVF, Rusijoje, į BRICS šalių grupės susitikimą renkasi maždaug 20 šalių lyderiai, tarp jų – ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas.
BRICS susitikimo Kazanėje tikslas – plėtoti prekybinius ryšius, ypač stiprinant prekybą vietinėmis valiutomis, o ne JAV doleriais ar eurais.
Susitikęs su buvusiu Brazilijos prezidentu Dilma Rousseffu, šiuo metu vadovaujančiu BRICS finansuojamam Naujajam plėtros bankui, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakartojo norįs, kad BRICS šalys tarpusavyje dažniau atsiskaitinėtų nacionalinėmis valiutomis.
Patirdama Vakarų sankcijų poveikį ir negalėdama naudotis tarptautine mokėjimų sistema SWIFT, Rusija ragina sukurti alternatyvią sistemą, padėsiančią atsverti dolerio hegemoniją.
„Turime tikrai atidžiai stebėti, kas vyksta visame pasaulyje“, – sakė Ch. Lagarde, atkreipdama dėmesį, kad JAV doleriais vis dar vykdoma maždaug 50 proc., o eurais – kiek mažiau nei 20 proc. visų sandorių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!