• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonijai siekiant išvengti branduolinio sprogimo savo atominėje elektrinėje, pasaulinė atominės energijos plėtra gali sulaukti daugiau skepticizmo, rašo „Bloomberg".

REKLAMA
REKLAMA

Anot Pasaulio branduolinės energetikos asociacijos (WNA), 15 proc. pasaulio elektros energijos tiekia 442 branduoliniai reaktoriai. Planuojama pastatyti papildomus 155 – daugiausiai Azijoje, o šiuo metu yra statomi 65 reaktoriai.

REKLAMA

Japonijoje veikia 54 atominės elektrinės, kurios pagamina trečdalį šaliai reikalingos elektros energijos. Daugiau atominių jėgainių pasaulyje turi tik JAV ir Prancūzija. Šiuo metu Japonijoje statomi du branduoliniai reaktoriai ir planuojama dar 12 statyba.

Kinija šiuo metu stato 27 reaktorius, greta 13 veikiančių. JAV planuojama pastatyti 21 naują reaktorių, kurių bendras skaičius šalyje šiuo metu yra 104.

REKLAMA
REKLAMA

„Dalis projektų bus tikrai pervertinti iš naujo", – tikino Robertas Alvarezas, buvęs JAV energetikos departamento patarėjas.

1979 metais nutekėjus branduolinėms medžiagoms iš Trijų mylių salos atominės jėgainės, JAV buvo atsisakyti planų statyti 14 naujų atominių elektrinių.

„Argumentai, kurie darė įtaką po įvykių Trijų mylių saloje, tiks ir šiandien. Jei atominė jėgainė nesprogs, situacijos šiandien ir tada yra kažkiek panašios", – sakė fizikas Tomas Cochranas iš Gamtinių išteklių gynimo tarnybos (NRDC).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klimato kaita

Anot P. Bradfordo, tie, kurie gina branduolines jėgaines, kurios praktiškai neišskiria anglies dvideginio, kaip vieną iš ginklų prieš klimato kaitą, susidurs su išaugusiu skepticizmu bei padidėjusiu nenoru turėti atominę jėgainę savo kaimynystėje.

REKLAMA

Pažeistas reaktorius Japonijoje buvo sukurtas „General Electric", veiklą pradėjo 1971-aisiais metais ir yra panašus į reaktorius šiandien veikiančius JAV. Rusijos atominės energijos agentūros „Rosatom" atstovas Sergei Novikov pareiškė, kad šis įvykis gali paskatinti senų modelių keitimą į naujus.

REKLAMA

„Pasaulinė branduolinės energijos pramonė suskubs atsikratyti pirmos kartos reaktorių ir pradės statyti naujus", – teigė jis.

Pavojinga situacija

„General Electric", didžiausias JAV įsikūręs branduolinių reaktorių gamintojas, analizuoja situaciją Japonijoje. „Bendrai kalbant mums sekasi labai gerai, tačiau situacija Japonijoje kelia nerimą", – teigė bendrovės atstovas Michaelis Tetuanas, paprašytas pakomentuoti, kaip tai atsilieps branduolinės energijos pramonei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lėtas atgimimas

Tuo tarpu Richardas Myersas iš Branduolinės energetikos instituto (NEI), atstovaujančio reaktorių savininkus ir statytojus, teigė, kad dar per anksti spekuliuoti, kiek JAV atsilieps įvykiai Japonijoje.

„Penkerius metus teigėme, kad tikimės, jog branduolinė energija iš lėtos atgims. Mes tikėjomes, kad nuo šiandien iki 2020-ųjų bus pastatyti 4-8 nauji branduoliniai reaktoriai. Tuo tikime ir šiandien", – teigė jis.

REKLAMA

Anot Dale Kleino, buvusio JAV Branduolinės saugos reguliavimo komisijos valdybos pirmininko, išvengus nelaimės Japonijoje, būtų įrodytas sektoriaus gebėjimas suvaldyti nenumatytas situacijas.

„Kol nebus didelio radiacijos nutekėjimo, tol pasaulis matys, kad saugumo sistemos daugeliu atvejų suveikė. Visi atsimins žemės drebėjimą ir cunamį, kurie nusinešė daug daugiau gyvybių", – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų