Už tai, kad iš ketvirtadienio plenarinių posėdžių darbotvarkės projektas būtų išbrauktas, balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 53, o šeši susilaikė.
Klausimo išbraukimą iš darbotvarkės parėmė visa opozicija ir du valdančiųjų atstovai, taip pat šeši susilaikę valdantieji. Balsavime nedalyvavo 17 parlamentarų, iš kurių 12 – valdančiųjų.
Už balsavo du Laisvės frakcijos nariai (Ieva Pakarklytė ir Tomas Vytautas Raskevičius), penki buvo prieš, o du susilaikė (Marius Matijošaitis ir Vytautas Mitalas). Dar vienas frakcijos narys (Monika Ošmianskienė) registravosi, bet nebalsavo.
Devyni Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai ir 39 konservatoriai buvo prieš klausimo išbraukimą, už nebuvo nė vieno, vienas liberalas (Andrius Bagdonas) ir trys konservatoriai (Mindaugas Skritulskas, Audrius Petrošius ir Sergejus Jovaiša) susilaikė, dar du liberalai ir aštuoni konservatoriai nedalyvavo balsavime.
Tarp jų buvo ir premjerė Ingrida Šimonytė bei Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Darbietis“ Andrius Mazuronis pareiškė, kad Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, vertindamas parlamentarų ir komitetų bei komisijų išvadas, pažeidė Seimo Statutą, reikalaujantį, kad komitetas apsvarstytų visus siūlymus.
„Mes turime šiokį tokį konfūzą dėl biudžeto svarstymo. Iš tikro Biudžeto ir finansų komiteto išvada, kurią jie yra suformulavę, neatitinka Seimo statute keliamų reikalavimų. Frakcijos vardu prašome grąžinti išvadą į Biudžeto ir finansų komitetą tam, kad būtų laiko ir galimybių suformuluoti tokią komiteto išvadą, kokia ji turi būti pagal įstatyme esančias nuostatas. Grįžkite, pasiskaitykite Statutą ir padarykite darbą iš naujo“, – teigė jis.
Jo teigimu, procesas turi būti tinkamai „sutvarkytas dabar“, nes norint eliminuotume galimybę kvestionuoti biudžeto priėmimo teisėtumą ir atitikimą visoms procedūroms Seimas privalo jį apsvarstyti iki lapkričio 25 dienos.
„Nes jeigu dabar jūs nuvažiuosite buldozeriu pasinaudodami tuo, kad šiuo metu turite daugiau balsų salėje, tai jokiu būdu nereikš, kad tas sprendimas tampa teisingesnis arba teisėtesnis. Ir jeigu kažkas iki šiol istorijoje kažkada kažką blogai darė, tai nereiškia, kad dabar tą patį blogai kartojant mes tampame teisesni“, – aiškino A. Mazuronis.
Tai pačiai frakcijai priklausantis Viktoras Fiodorovas pabrėžė, kad valstybės biudžeto projekto svarstymą komitete turėtų apsvarstyti Seimo etikos sargai.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė teigė, kad dėl kiekvieno siūlymo buvo balsuojama, jei to prašė komiteto nariai.
„Mes, kai buvo komitete iškilę klausimų dėl balsavimų, pritarti pasiūlymui, balsavome, apsisprendėme alternatyviai siūlyti svarstyti Vyriausybėje, kuri ir įvertintų galimybes, yra tie papildomi pinigai ar nėra, nes visi nurodyti pajamų šaltiniai nėra tinkami ir ne pagal biudžeto ir įstatymų reikalavimus“, – aiškino M. Lingė.
Parlamentarams ir Seimo komitetams kitų metų biudžete iš viso paprašius įvairioms reikmėms papildomai skirti 1,3 mlrd. eurų, komitetas siūlymus įvertino ir valdančiųjų balsais nusprendė perduoti svarstyti Vyriausybei. Pats komitetas nepritarė nė vienam siūlymui.