Bankų pateiktų neaudituotų metinių finansinių ataskaitų duomenimis, 2008 metais 7 šalies bankai ir 2 užsienio bankų skyriai dirbo pelningai, o 2 bankai ir 5 užsienio bankų skyriai patyrė nuostolių. Bendras šalies bankų uždirbtas pelnas 2008 metais siekė 902,6 mln. Lt – tai 21,9 proc. mažiau nei buvo 2007 metais, kai bankai uždirbo 1 156,1 mln. Lt. Praėjusiais metais bankų sistemos uždirbtas pelnas sumažėjo pirmą kartą po šešerių metų, per kuriuos bankų sistemos uždirbamas pelnas nuolat augo.
Pastebėtina, kad didžioji dalis bankų pelno buvo uždirbta per pirmuosius tris praėjusių metų ketvirčius. O praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį bankų sistemos pelno augimas faktiškai sustojo: tą ketvirtį bankai uždirbo tik 18,2 mln. Lt pelno.
Pagrindinis veiksnys, nulėmęs blogesnį bankų veiklos rezultatą praėjusiais metais palyginti su 2007 metais, buvo per metus gerokai išaugusios vertės sumažėjimo ir atidėjinių išlaidos. Bankų nuostoliai dėl vertės sumažėjimo ir atidėjinių praėjusiais metais buvo net 366,5 mln. Lt didesni (daugiau kaip 5 kartus padidėjo) palyginti su 2007 metais ir siekė 456,4 mln. Lt. Bankų operacinės išlaidos per praėjusius metus palyginti su 2007 metais didėjo 133,7 mln. Lt, arba 12,4 proc. Tikėtina, kad šiais metais operacinės išlaidos bankuose turės mažėjimo tendenciją.
Praėjusiais metais dėl kilusių neramumų pasaulinėse finansų rinkose gerokai išaugo išteklių skolinimosi kaštai, todėl palūkanų išlaidos tenkančios palūkanas kainuojantiems įsipareigojimams per metus išaugo 1,1 proc. punkto iki 3,92 proc. Palūkanų pajamos generuojamos iš palūkanas duodančių aktyvų didėjo nuosaikiau palyginti su skolinimosi kaštais, o tai lėmė realiosios palūkanų maržos mažėjimą beveik 0,8 proc. punkto iki 2,03 proc. Toliau išliekant tokioms aukštoms išteklių kainoms rinkose, tikėtina, kad realioji palūkanų marža išlaikys mažėjimo tendenciją.