• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo gegužės 1 d. įsigaliojusi nauja automobilių registravimo ir deklaravimo sistema kelia sumaištį. „Regitros“ klientai skundžiasi negalintys internetu atlikti reikiamų veiksmų, nes sistema lūžusi. O mėginant prisiskambinti eilėje tenka laukti valandas.

Nuo gegužės 1 d. įsigaliojusi nauja automobilių registravimo ir deklaravimo sistema kelia sumaištį. „Regitros“ klientai skundžiasi negalintys internetu atlikti reikiamų veiksmų, nes sistema lūžusi. O mėginant prisiskambinti eilėje tenka laukti valandas.

REKLAMA

Kaip jau skelbta, nuo šiol kiekvienas automobilio savininkas turi turėti savininko deklaravimo kodą (SDK). Parduoti automobilį galima tik turint šį kodą. Jis taip pat reikalingas įvežant į Lietuvą transporto priemonę iš užsienio.

Vis dėlto naujovės diegimas neapsieina be trikdžių. Gyventojai ir verslas skundžia negalintys atlikti to, ko iš jų reikalaujama.

Sistema neveikia, prisiskambinti neįmanoma

„Sistema iki šiol neveikia, visi dokumentai „pakibę“, nėra galimybės nei pirkti automobilių, nei parduoti. Verslas negali dirbti. „Regitra“ nieko nekomentuoja, kada tai baigsis“, – skundžiasi portalo tv3.lt skaitytoja Jolita.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialioje valstybės įmonės paskyroje socialiniame tinkle – dešimtys panašių skundų, telefonų ir kompiuterių ekranų nuotraukų, iš kurių matyti, kad reikiamų dokumentų pateikti ir prisiskambinti atsakingiems darbuotojams neįmanoma.

REKLAMA

„Visiškas chaosas: SDK suteiktas bet nežino nei pardavėjas nei pirkėjas; „online“ paslaugos neveikia; klientu aptarnavimo numeriai išjungti“, – „Regitros“ paskyroje skundėsi jos klientas Eugenijus.

Kitas klientas Rytis skundėsi 20 kartų negalėjęs internetu atlikti visų reikiamų veiksmų.

Tuo metu Donatas iš viso nusivylė teikiamų paslaugų kokybe:

„SDK gauti neįmanoma, sistema mėto įvairiausias klaidas, „Regitra“ SDK reikalauja turėti prieš dar registruojant transporto priemonę ir lankantis padalinyje, SDK gauti neįmanoma, tad padalinyje greičiausiai apsuks ir užregistruoti neleis, tuomet vėl 2–3 savaites laukti eilėse, jeigu pasiseks dieną naktį atnaujinant puslapį užrezervuoti vizitą. 

REKLAMA
REKLAMA

Informacijos nėra, telefonu susisiekti visą savaitę neįmanoma, į elektroninius laiškus neatsako, FB žinutės perskaitomos, bet nieko neatsakoma. Žodžiu sėdėk ir lauk kaip durnelis kada sutvarkys, gal po savaitės, gal po mėnesio. O gal ir nesutvarkys. „Regitros“ paslaugos žemiau absurdo lygio“, – reziumavo vyriškis.

Savo interneto svetainėje „Regitra“ informuoja apie didžiulį skambučių srautą ir klientams pataria kreiptis el. paštu arba žinute per „Facebook“. Socialinio tinklo paskyroje įmonė atsiprašo dėl laikinų nesklandumų ir ragina klientus iš naujo atlikti reikiamus veiksmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodas sudarytas iš 8 raidžių

Kaip jau skelbta, nuo gegužės 1 d. visos šalyje jau esančios transporto priemonės turės turėti unikalų SDK. Šis kodas bus reikalingas norint transporto priemonę parduoti ar registruoti.

Atsižvelgiant į tai, „Regitra“ pirkėjams rekomenduoja pirkti automobilius tik turinčius SDK. Ar jis galioja, bus galima pasitikrinti tam skirtoje viešoje paieškoje.

Taip pat kodą patariama nurodyti pirkimo–pardavimo sutartyje. Taip bus apsaugoti pirkėjo interesai, nes asmuo žinos tikrąjį savininką ir, jei vėliau paaiškėtų, kad automobilis turi trūkumų, bus aišku, į ką kreiptis ir iš ko reikalauti kompensacijos. 

REKLAMA

„Regitra“ primena, kad SDK – tai unikalus transporto priemonės savininko deklaravimo kodas, kuris bus sudarytas iš 8 raidžių. Jį reikės turėti visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms nuosavybės teise priklausančioms motorinėms transporto priemonėms ir jų priekaboms.

Taip pat naujas kodas bus sugeneruojamas kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui.

Kaip SDK bus suteikiamas Lietuvoje jau esančioms transporto priemonėms?

Gegužės 1 d. visoms Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms (išskyrus laikinai registruotas ir išvežamas į užsienį), kurių šiuo metu yra net apie 2 milijonus, SDK bus suteiktas nemokamai. Jų savininkams daryti nieko nereikės, nes kodas bus priskirtas automatiškai, o jį susižinoti bus galima  paprasčiausiai internetu.

REKLAMA

Tuo metu dėl Lietuvoje esančių, tačiau dar neregistruotų transporto priemonių, savininkams reikės kreiptis į „Regitrą“ patiems. Jiems numatytas trijų mėnesių pereinamasis laikotarpis iki liepos 31 d. Tokiu atveju SDK taip pat bus galima gauti internetu nemokamai, pateikus nuosavybę pagrindžiančius dokumentus, pavyzdžiui: pirkimo–pardavimo sutartį ar kt.

Svarbu žinoti, kad jei transporto priemonę planuojama parduoti ar registruoti, tuomet SDK reikia gauti prieš atliekant šiuos veiksmus ir nelaukti liepos 31 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas turės deklaruoti nuosavybės pasikeitimą?

Nuo šiol nuosavybės pasikeitimo deklaravimas, kai įsigyjama transporto priemonė, ir jos registracija bus du visiškai atskiri procesai. Kitaip tariant, iš pradžių sistemoje turės būti užfiksuojamas naujasis savininkas ir tik tada jis galės kreiptis dėl registracijos. Jei neplanuojama važinėti su transporto priemone, jos registruoti nebūtina. 

Taip pat vienas esminių pokyčių, jog į „Regitrą“ pirmiausia turės kreiptis pirkėjas, o ne pardavėjas. 

REKLAMA

Deklaruoti apie pasikeitusią transporto priemonės nuosavybę turės Lietuvos gyventojai ir įmonės visais atvejais įsigydami ir parduodami transporto priemones tiek Lietuvos, tiek užsienio valstybės teritorijoje. O užsienio gyventojai ir įmonės tai turės padaryti tik įsigydami ir parduodami transporto priemones Lietuvos teritorijoje. 

Deklaruoti nuosavybės pasikeitimą Lietuvos gyventojai turės per 5 d. d. (pirkėjui ir pardavėjui terminas skaičiuojamas bendrai), o užsienio gyventojai – sandorio sudarymo dieną. 

Deklaracijos pateikimas ir SDK suteikimas internetu bus nemokamas, tuo metu „Regitros“ padaliniuose šios paslaugos kaina bus 4,20 Eur. Transporto priemonių registracijos paslaugos bus teikiamos tokiomis pačiomis kainomis kaip ir iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų