Ekonomistai būgštavo, kad atkurti rublinės santaupos bus „pravalgyti“, tačiau nemažai šių lėšų buvo nukreipta į taupymo ir investavimo priemones, rašo "Kauno diena".
„Hansabanko“ duomenimis, šiuo metu ketvirtos grupės indėlininkams pervesta 1,63 mlrd. litų atkurtų rublinių indėlių. Per pirmąjį etapą kovo mėnesį pinigai pervesti 375 tūkst. asmenų, iki liepos 1 d. – dar daugiau nei 60 tūkst. gyventojų.
Banko duomenimis, daugiau kaip 35 proc. atkurtų santaupų nukeliavo į taupomuosius ar investicinius indėlius, kitas investavimo priemones.
„Ketvirtajai indėlininkų grupei priklausė labai įvairūs gyventojai: nuo labai jaunų iki vidutinio amžiaus žmonių. Dauguma šių gyventojų turi kitų pajamų, tad atkurti indėliai jiems nebuvo pirmo būtinumo pinigai, kuriuos reikėtų išleisti kasdienėms reikmėms. Kaip ir tikėjomės, šios neplanuotos pajamos paskatino žmones pasidomėti taupymo ir investavimo galimybėmis“, – kalbėjo „Hansabanko“ Skyrių tinklo departamento direktorė O. Čičkauskaitė.
Tik 18 proc. atkurtų santaupų buvo išgrynintos. „Būtent ši suma, ko gero, ir buvo greitai išleista būtiniausioms reikmėms“, – mano pašnekovė.
Kiek daugiau nei 30 proc. atkurtų indėlių pateko į einamąsias sąskaitas. „Tai liudija, kad gyventojai nėra linkę išlaidauti, jie neplanavo šiuos pinigus išleisti greitai ir neapgalvotai. Žmonės dar galvoja, kaip pasielgti su gautomis papildomomis pajamomis, galbūt planuoja didesnius pirkinius.“, – svarstė O. Čičkauskaitė.
Pasak banko specialistės, šiuo metu dar yra apie 50 tūkst. gyventojų, kuriems nepervesti atkurti rubliniai indėliai.