• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs krašto apsaugos ministras konservatorius Arvydas Anušauskas socialiniame tinkle pasidalijo įrašu apie būsimą senatvės pensiją ir sukauptas lėšas II pakopos pensijų fonde.

Buvęs krašto apsaugos ministras konservatorius Arvydas Anušauskas socialiniame tinkle pasidalijo įrašu apie būsimą senatvės pensiją ir sukauptas lėšas II pakopos pensijų fonde.

REKLAMA

Seimo narys nurodo, kad į „Sodrą“ per 30 metų sumokėjo apie 300 tūkst. eurų socialinio draudimo įmokų ir dabar yra sukaupęs 135-is apskaitos vienetus. Šiemet vieno apskaitos vieneto vertė yra 7,16 euro. 

A. Anušauskas taip pat užsimena apie bendrąją savo senatvės pensijos dalį: „Plius bendroji pensijos dalis 298,45 euro padauginta iš kasmet mažėjančio stažo koeficiento (gaunamas padalijus įgytą ir būtinąjį darbo stažą, mano atveju 1,14).“

Vis dėlto panašu, kad parlamentaras ne visiškai supranta, kaip skaičiuojama senatvės bendroji dalis, arba suklydo ją skaičiuodamas.

Iš tiesų bendroji pensijos yra gaunama bazinę pensiją padauginus iš žmogaus sukaupto ir įstatymu įtvirtinto būtinojo stažo (šiemet – 34,5 metų).

Jeigu A. Anušauskas turi sukaupęs 30 metų stažo, tuomet jo minimas koeficientas būtų 0,8695 (30/34,5).

Tačiau parlamentaras, regis, dalija atvirkščiai, nes jo paties minimą koeficientą 1,14 galima gauti tik būtiną stažą padalijus iš sukaupto (pvz., 34,5/30,2).

Be to, kitaip nei sako Seimo narys, koeficientas negali mažėti, o tik didėti – kuo ilgiau dirbi, tuo bendroji pensijos dalis turi būti didesnė.

Dar daugiau – dabar galiojanti tvarka numato, kad jeigu žmogus nėra sukaupęs būtinojo stažo, tai skaičiuojant bendrąją pensijos dalį jo sukaupto ir būtinojo stažo santykis prilyginamas 1.

Kaip ten bebūtų, jeigu A. Anušauskas į pensiją išeitų dabar, jo senatvės pensija siektų 1265 eurus (298,45+(135x7,16)).

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu vidutinė senatvės pensija Lietuvoje yra 667 eurai. Taigi Seimo narys gautų dvigubai didesnę pensiją už vidutinę. O tokio dydžio pensijas gauna gana nedaug gyventojų.

Be kita ko, A. Anušauskas socialiniame tinkle pripažįsta, kad nuo 2023 m. kaupia ir papildomą pensiją II-oje pakopoje. Esą per 22 metus į fondą jis įmokėjo 24 tūkst. eurų, kurie pensijų fonde priaugo 11370 eurų.

REKLAMA

Bendrai šiuo metu jo sukaupto turto vertė viršija 35 tūkst. eurų. Dėl to jam tektų pirkti pensijų anuitetą. Už jį tektų sumokėti vienkartinį 2,5 proc. mokestį „Sodrai“ – iš viso 700 eurų.

Anuiteto dydis būtų skaičiuojamas įvertinus tikėtiną parlamentaro gyvenimo trukmę.

Pavyzdžiui, jeigu išėjęs į pensiją jis dar gyvens 20 metų (240 mėn.) iki 85 metų, tai jo anuitetas galėtų būti 144 eurai per mėnesį.

Taigi, išėjęs į pensiją A. Anušauskas bendrai gautų daugiau kaip 1400 eurų per mėnesį – 1265 eurus senatvės pensijos ir 144 eurus pensijų anuiteto.

REKLAMA
Baikit laikyti zmones idijotais! Tokį liurbį tik pastatyti gedos lentoj ir aiskinti, kaip liurbis nemoka matematikos arba kaip parsudavęs visuskas kvailys dirbo korumpuotai partijai!TAI KAIP JIS Tada MILIJONUS AR TANKUS SKAICIAVO KAMe? GEDA!
Jis ant savo kačiuko per mėnesį išleidžia daugiau nei gaus pensijos.
Kačiukas kito senio eis ieškoti :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų