Šių metų liepos mėnesį atliktoje apklausoje buvo teiraujamasi apie imigrantus, kurie atvyko ne iš Europos Sąjungos šalių ir šiuo metu ES gyvena legaliai.
Daugelis respondentų sutiko, jog imigrantai padeda užimti darbo vietas, į kurias Lietuvoje sunku rasti dirbančiųjų. Šis skaičius išlieka pastovus bėgant metams – 71 proc. apklaustųjų taip manė tiek šiemet, tiek 2017-aisiais. Pusės apklausos dalyvių nuomone, imigrantai daro teigiamą poveikį Lietuvos ekonomikai.
Nors imigrantų indėlis darbo rinkoje pripažįstamas, paraleliai egzistuoja gana stiprios neigiamos nuostatos: reikšminga apklaustųjų dalis (44 proc.) mano, kad imigrantai atima darbo vietas iš dirbančiųjų Lietuvoje. Turinčių tokią nuomonę padaugėjo – 2017 m. taip manė 37 proc. apklaustųjų.
Daugiau nei pusė (57 proc.) apklaustųjų imigrantus laiko našta Lietuvos socialinių paslaugų sistemai.
Visuomenės požiūrio dvilypumas atsiskleidžia ir kalbant apie skirtingas profesijas. 69 proc. respondentų teigia, kad jaustųsi patogiai naudodamiesi gydytojų imigrantų paslaugomis, tačiau gerokai mažiau žmonių pozityviai vertintų imigrantą, kaip tiesioginį savo vadovą (48 proc.).
Požiūris į imigrantą vadovaujamose pareigose – prasčiausias per 8 metus. 2017 metais 68 proc. respondentų teigė, kad tokioje situacijoje jaustųsi patogiai, 2021 metais – 63 proc.
Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausa liepos 19–29 dienomis atliko UAB „Spinter tyrimai“. Apklausti 1007 vyresni nei 18 m. amžiaus asmenys.
Pavyzdys: Viln. autobusų parkas, vairuotojai protestavo prieš mažas algas, tai Benkunskas leido atsivešti negrų tiesiai iš Afrikos ! Ir kituose sektoriuose tas pats. Įvežami beraščiai musulmonai iš rusakalbių kraštų mokantys dirbti su kastuvu..