• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sėkmingas biudžeto surinkimas, kai per du mėnesius pajamos beveik 180 mln. eurų viršijo prognozę, rodo, kad Lietuvos ekonomikos situacija, nepaisant kai kurių sektorių problemų, yra geresnė nei buvo prognozuota planuojant šių metų biudžetą, teigia analitikai.

Sėkmingas biudžeto surinkimas, kai per du mėnesius pajamos beveik 180 mln. eurų viršijo prognozę, rodo, kad Lietuvos ekonomikos situacija, nepaisant kai kurių sektorių problemų, yra geresnė nei buvo prognozuota planuojant šių metų biudžetą, teigia analitikai.

REKLAMA

„Matome, kad biudžeto surinkimo prognozė viršijama visose pagrindinėse pajamų srityse. Didelė dalis papildomai surinktų pajamų tenka vasario mėnesiui ir jos, kiek liečia PVM ir akcizus, atspindi sausio mėnesio pardavimus. Todėl galime konstatuoti, kad sausis nebuvo toks blogas, kaip tikėjosi Finansų ministerija“, – BNS sakė SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.

Pasak jo, taip pat galima įtarti, kad ir mokesčių atidėjimai sausį–vasarį nebuvo tokie dideli, kaip prognozuota, o mokesčių nepriemoka nuo metų pradžios gal ir sumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Gali būti, kad kai kurios įmonės vasario mėnesį grąžino nesumokėtą PVM ir tai turėjo teigiamos įtakos šio mokesčio surinkimui“, – aiškino T. Povilauskas.

REKLAMA

Finansų analitikas Marius Dubnikovas taip pat sakė, kad biudžeto pajamų surinkimo prognozės metų pradžiai buvo labai atsargios.

„Vis tik, nepaisant karantino, žmonės gebėjo patenkinti savo poreikius, o verslai taip pat prisitaikė – pasiūlė internetines jungtis pirkti prekes. Dėl to mes gavome didelį indėlį iš pridėtinės vertės mokesčio. Tuo pačiu minimalios algos padidinimas ir apskritai algų augimas lėmė didesnes gyventojų pajamų mokesčio pajamas“, – BNS teigė M. Dubnikovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak T. Povilausko, bene daugiausia klausimų kelia vienos įmonės vasarį sumokėtas 42,2 mln. eurų pelno mokestis, nors tradiciškai pirmasis reikšmingas jo mokėjimas yra kovo 15 dieną.

„Įmonių, galinčių sumokėti tokio dydžio pelno mokesčio įmoką, Lietuvoje nėra daug, tačiau nesinori spėlioti, kuri iš jų galėtų būti“, – sakė T. Povilauskas.

M. Dubnikovas mano, kad kalbama apie vieną iš didžiųjų šalies įmonių.

„Gali būti, kad tai yra vienos iš didžiųjų įmonių sumokėtas įprastinės veiklos pelnas, tačiau gali būti ir taip, kad šis pelnas buvo gautas iš kažkokio verslo vieneto ar antrinės įmonės pardavimo“, – aiškino M. Dubnikovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pabrėžė, kad nepaisant sėkmingo biudžeto pajamų surinkimo, vėl spartėjant viruso plitimui prognozuoti visų metų tendencijas yra labai sudėtinga, ypač po to, kai Lietuvoje buvo nustatyta Pietų Afrikos viruso atmaina.

„Manau, reikia pažiūrėti, kas bus su karantinu ir sergamumu, nes paskutinės kelios dienos kelia didelį nerimą. Dar praėjusią savaitę būčiau drąsiai prognozavęs, kad šiemet pavyks sėkmingai surinkti biudžetą, tačiau dabar akivaizdu, kad balansuojame ant lyno ir situacija gali nesunkiai pasikeisti tiek į vieną, tiek į kitą pusę“, – tvirtino M. Dubnikovas.

REKLAMA

Tačiau, pasak jo, biudžeto surinkimas balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais turėtų būti geresnis nei pernai, kai pirmojo karantino metu verslas buvo visiškai užsidaręs, tačiau koks bus visų metų rezultatas, turėtų paaiškėti per kelis artimiausius mėnesius.

Finansų ministerija antradienį paskelbė, kad valstybės ir savivaldybių biudžetai sausio ir vasario mėnesiais gavo 178,6 mln. eurų (11,1 proc.) daugiau pajamų nei planuota bei 21,4 mln. eurų (1,2 proc.) daugiau nei prieš metus. 

REKLAMA

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) gauta 108,2 mln. eurų (15 proc.) daugiau nei planuota, akcizų – 8,8 mln. eurų (3,9 proc.) daugiau, GPM – 26,6 mln. eurų (5,8 proc.), o pelno mokesčio – 51,1 mln. eurų (6,2 karto) daugiau.

Patvirtintas 2021 metų valstybės biudžeto pajamų planas (be ES lėšų) sudaro 8,989 mlrd. eurų, su ES lėšomis – 11,252 mlrd. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų