Pasak „Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Birutės Daškevičienės, darbuotojai prašė, kad atlyginimai kasmet būtų indeksuojami, be to, jie siūlė kelti algas 4-6 proc., tačiau bendrovė atsisakė.
„Darbuotojai bandė atkreipti akcininkų dėmesį į atlyginimų nedidinimo problemą, nes nuo 2021 metų darbdavys nė kiek nepadidino atlyginimo. (...) Darbuotojai pasirinko tokį dėmesio atkreipimo būdą išreikšti savo reikalavimus, automobiliuose prisiklijavus plakatus“, – BNS sakė B. Daškevičienė.
Anot jos, darbuotojų netenkina ir tai, kad jie neturi kolektyvinės sutarties. Pasak B. Daškevičienės, bendrovės prašoma, jog būtų suteikiamos papildomos atostogos darbuotojams, kurie dirba virš 180 valandų viršvalandžių, be to, norima papildomų socialinių garantijų, tačiau bendrovės atstovai atmeta visus darbuotojų pasiūlymus bei vilkina patį procesą.
„Achemos“ darbuotojai ar chuliganai?
„Achemos“ vadovas Ramūnas Miliauskas darbuotojų protestą pavadino neteisėtu ir chuliganišku elgesiu. Jis taip pat pabrėžė, jog darbuotojams mokamas atlyginimas yra konkurencingas.
„Šiandien „Achemoje“ susidūrėme su atskirų pavienių asmenų neteisėtu ir chuliganišku elgesiu. Tačiau iš profsąjungų reakcijos ir pranešimo suprantame, kad deja toks elgesys yra palaikomas ir toleruojamas. Nemalonu, kad dar nepasibaigus deryboms su profesine sąjunga, kuriai priklauso tik apie trečdalis darbuotojų, tokiomis priemonėmis daromas spaudimas derybų eigai“, – komentare BNS teigė R. Miliauskas.
Anot jo, praėjusiais metais vidutinis atlyginimas bendrovėje siekė 2105 eurus, o už sėkmingus įmonės rezultatus 2020 metų pabaigoje visiems darbuotojams buvo išmokėta mėnesio atlyginimo dydžio premija.
„Per pastaruosius dešimt metų vidutinis darbo užmokestis kilo pakilo 43 proc., darbininkams – 53 procentais. Kiekvienais metais peržiūrime darbo užmokesčio sistemą ir siekiame, jog darbuotojams ji būtų suprantama, aiški bei skaidri“, – sakė įmonės vadovas.