Amerikiečių žurnalas ,,Forbes” pateikia 10 priežasčių, kodėl didžiausi talentai ilgainiui pabėga iš kompanijų.
1. Pomėgių ribojimas
Dauguma kompanijų bando atsieti žmogaus potraukį kokiam nors dalykui ar veiklai nuo darbinio gyvenimo, tačiau žmogui iš prigimties sunku nuo to atsiriboti. Jeigu į tai neatsižvelgsite, tikėtina, kad greitu metu prarasite talentą.
2. Per mažai iššūkių
Protingi ir sumanūs žmonės, paprastai, nemėgsta užsibūti nuobodžiame pasaulyje. Jeigu jų mintims ir intelektui nebus kur plėtotis, jie paliks jūsų kompaniją dėl kitos vietos, kurioje tokia aplinka bus sukurta. Didžiausius talentus labiausiai motyvuoja ne valdžia ir pinigai, bet galimybė būti kažko didelio dalimi.
3. Neskatinamas kūrybingumas
Geras talentas yra pasmerktas tobulėti ir augti. Jam reikalinga nuolatinė kaita ir inovacijos. Protingi lyderiai nevaržo darbuotojų kūrybingumo, priešingai, leidžia jam išsiskleisti. Kam reikalingas geras lenktyninis žirgas, jei neleidžiate jam bėgti?
4. Ribojami įgūdžiai
Vadovavimas nėra galutinis tikslas, tai – nepertraukiama veiksmų seka. Nesvarbu koks sumanus ir talentingas būtų jūsų darbuotojas, visada yra kur tobulėti. Jei ribosite jų įgūdžių vystymąsi, jie apleis jūsų kompaniją.
5. Neišklausymas
Talentingi žmonės visada turi ką pasakyti. Jie kupini minčių, idėjų, įžvalgos bei pastebėjimų. Jeigu jų neišklausysite jūs, atsiras - kas išklausys.
6. Rūpestingumo stoka
Savaime suprantama, kad žmonės dirba dėl atlygio, tačiau tai ne vienintelė priežastis. Tyrimai rodo, kad tai net ne pagrindinė priežastis, dėl kurios darbuotojai eina į darbą. Jeigu kompanija neatsižvelgia į žmogiškuosius ir emocionaliuosius aspektus, galiausiai darbuotojas palieka savo darbo vietą, nepriklausomai nuo to kiek jam mokama.
7. Vadovavimo neišmanymas
Nebūna nesėkmingo verslo, projekto ar produkto, būna nesėkmingi vadovai. Jeigu jūs nemokate vadovauti komandai, geriau kompanijoje pasiieškokite kitokios pozicijos - priešingu atveju, talentų joje neliks.
8. Pasiekimų neįvertinimas
Nesugebėjimas pamatyti ir įvertinti kito žmogaus įnašo kompanijai, ne tik arogantiška ir nenuoširdu darbuotojo atžvilgiu, bet tai tarsi nebylus prašymas palikti kompaniją.
9. Atskaitomybės stoka ir vengimas kalbėti apie jų darbą
Negalima palikti talentingo darbuotojo ir leisti jam dirbti vienam, nepriklausomai. Nesakome, kad reikia nuolatos kištis į jų darbą ir aiškinti, ką reikia daryti. Bet būtina paskirti bent keletą susitikimų per metus su savo geriausiais žmonėmis ir sužinoti, kaip jiems sekasi.
10. Pažadų netesėjimas
Sulaužyti pažadai yra beverčiai, o ištesėti - neįkainojami. Jeigu jūs nesilaikysite duoto pažado, net tik kad prarasite savo darbuotojų pasitikėjimą, bet laikui bėgant ir pačius darbuotojus.