• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuolatinis dviženklis nedarbas neaplenkė nei vienos pramonės šakos. Milijonams amerikiečių esant be darbo, konkurencija dėl algos tapo nežmoniška. „Pagrindinis dalykas, norint susirasti darbą yra ne tai, ką turėtum daryti, o greičiau tai, ko nereikėtų“, - sakė karjeros instruktorius Fordas Myersas. „The Street“ pateikia F. Myerso išskirtų, dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias daro ieškantys darbo.

REKLAMA
REKLAMA

1 klaida. Atsiliepimas į internetinius darbo skelbimus

F. Myersas teigia, kad internetiniai darbo skelbimai gali pasirodyti kaip tiesioginis kelias link darbdavių, tačiau neretai jie yra menkaverčiai. Jis nesutinka, kad jas visai reiktų ignoruoti, tačiau rekomenduoja tokiems darbo skelbimams skirti ne daugiau kaip 5 proc. viso savo laiko. „Per paskutiniuosius penketą metų aš žinau tik du klientus, kurie susirado darbą per interneto skelbimus, tačiau sutikau šimtus, kurie gavo darbą kitais būdais.“

REKLAMA

2 klaida. Siuntinėti neprašytus gyvenimo aprašymus

Neprašyti gyvenimo aprašymai neretai yra išmetami arba padedami į lentyną ir greitai užmirštami. „Tai yra, ką aš vadinu konfeti požiūriu“, - teigė F. Myersas. „Žmogus pasiima savo gyvenimo aprašymus, paskleidžia po visą pasaulį kaip konfeti ir žiūri kur ir kada vienas iš jų nukris. Tai yra desperatiška priemonė. Taip, yra galimybė, kad vienas iš jų pateks kam nors į rankas, tačiau tikimybė absurdiškai maža.“

REKLAMA
REKLAMA

3 klaida. Ieškoti tik laisvų darbo vietų

Geriausios darbovietės retai kada paskelbia apie atsiradusias laisvas vietas. Skaičiavimai rodo, kad daugiau nei 40 proc. naujų darbo vietų yra sukuriama ar pritaikoma tiksliniams kandidatams. „Kiekvienas verslas turi savo poreikius, problemas bei iššūkius, - sako F. Myersas. - Jei esi pakankamai gudrus ir gali pats jas išspręsti, tuomet gali susilaukti darbo pasiūlymo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4 klaida. Neapsijungimasis į tinklus

Jungimasis į tinklus turėtų būti pagrindinis darbo ieškančio žmogaus dėmesio centras. Asmeniniai pristatymai gali atverti daugiau galimybių, pabrėžė F. Myersas. „Sudaryk sąrašą visų žmonių, kurie tave žino. Tave apstulbins žmonių skaičius, kurie darbą susirado padedami savo kirpėjo, laiškanešio, automobilio mechaniko, valytojo, kaimyno ar jų vaikų draugų tėvų. Reikia kreiptis į visus, ne tik į tuos, kurie gali tave priimti į darbą.“

REKLAMA

5 klaida. Būti pasirengusiam dirbti įvairiuose darbuose

F. Myerso teigimu reikia susikoncentruoti į konkretų darbą, o ne ieškoti bet kokio. Ieškantys darbo turi apsvarstyti tokius faktorius kaip pasitenkinimas darbu, augimo potencialas, kultūrinis atitikimas, vieta, maloni aplinka bei konkurencingas atlyginimas. „Daugelis žmonių teigia, kad tai yra žiauri rinka, ir aplikuoja į bet kokį darbą“, - pasakojo F. Myersas

REKLAMA

6 klaida. Planavimo trūkumas

Įvairūs tyrimai parodė, kad dauguma žmonių praleidžia daugiau laiko planuodami savo atostogas nei darbo paiešką. Sėkminga darbo paieška reikalauja gerai apgalvotos metodologijos bei nuolatinio planavimo

7 klaida. Vienišos paieškos

Kaip galima numanyti, F. Myersas rekomenduoja pasisamdyti profesionalią pagalbą ieškant darbo, tačiau tai nebūtinai turi būti daug kainuojantys patarėjai. Šalia profesionalių karjeros instruktorių, darbo paieškos gali nieko nekainuoti, jei ieškosite darbo per įvairias organizacijas (bibliotekas, bažnyčias ir kt.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8 klaida. Leisti kitiems vykdyti jūsų paieškas

Nepaisant prieš tai pasiūlyto patarimo susirasti profesionalų pagalbininką, F. Myersas teigia, jog tokia priemonė neturėtų sumenkinti jūsų pačių pastangų. „Tik tu pats gali efektyviai save pateikti ir susirasti darbą“, - sako F. Myersas.

REKLAMA

9 klaida. Prastas pasiruošimas darbo pokalbiams

„Visi darbo pokalbiai susideda iš penkių pagrindinių elementų: savo vertės išreiškimas, žinių apie kompaniją atskleidimas, protingų klausimų uždavimas, derėjimasis dėl atlyginimo ir atkaklumas,“ - teigė F. Myersas.

REKLAMA

10 klaida. Savo rinkos kainos nežinojimas

F. Myerso teigimu, prieš einant į darbo pokalbius reikia ištirti ir nusistatyti savo rinkos kainą. „Leisk darbdaviui pirmiau paskelbti savo atlygį, o įsitikinęs, kad esi pagrindinis jų kandidatas, derėkis. Priešingu atveju rizikuoji neįvertinti savęs arba pernelyg pakelti savo rinkos kainą,“ - kalbėjo F. Myersas.

ekonomika.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų