Naujausi Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūros duomenys rodo, kad birželio 19 d., palyginti su ankstesne savaite, užsikrėtimo atvejų padaugėjo 33 proc. Šiek tiek padaugėjo ir hospitalizacijų, skelbia portalas „Independent“.
Masiniai COVID-19 tyrimai baigėsi 2023 m., o tai reiškia, kad įprastinė priežiūra neparodys infekcijų masto bendruomenėje.
Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūros (UKHSA) duomenimis, per savaitę iki birželio 23 d., sekmadienio, priėmimo į ligonines atvejų dėl COVID-19 padaugėjo 24 proc. ir rodiklis siekė 3,31 atvejo 100 tūkst. gyventojų, palyginti su 2,67 atvejo 100 tūkst. gyventojų ankstesnę savaitę.
Naujų atmainų grupė
Pranešimai apie vasaros bangą pasirodė atsiradus naujai COVID-19 mutacijų atmainų grupei, bendrai vadinamai FLiRT.
UKHSA teigė, kad terminą FLiRT įkvėpė genetiniame kode esančių atmainų mutacijų pavadinimai, kurie kilę iš JN.1, o atmaina BA.2.86 yra motininė.
Visuomenės sveikatos priežiūros institucijos duomenimis, trys FLiRT varianto grandys – KP.1.1, KP.2 ir KP.3 – balandžio mėnesį lėmė 40 proc. visų COVID-19 atvejų Jungtinėje Karalystėje.
Edinburgo universiteto infekcinių ligų epidemiologijos profesorius Markas Woolhouse‘as sakė: „Todėl sunku stebėti, kaip kyla ir krinta infekcijos bangos, įvertinti skirtingų variantų sunkumą ar sužinoti, kiek veiksmingos yra vakcinos nuo jų. Nepaisant to, susidaro įspūdis, kad 2024 m. vasaros banga didėja, panašiai kaip 2021 m., kai – galbūt atsitiktinai – taip pat vyko futbolo turnyras „Euro 2020“, ir yra įrodymų, kad tai labai prisidėjo prie infekcijos plitimo“.
Silpnėja žmonių imunitetas šiai infekcijai
2020 m. „Euro 2020“ turnyras buvo atidėtas iki 2021 m. Anglijos sirgaliai perpildytose užeigose stebėjo, kaip jų komanda pasiekė finalą, kuriame pralaimėjo Italijai. Vemblio stadione vyko finalas ir pusfinaliai.
Prof. Woolhouse‘as teigė, kad COVID-19 bangas ir toliau lemia naujos atmainos ir „iš dalies silpnėjantis imunitetas infekcijai“.
„Kol kas turime tikėtis, kad šis modelis tęsis, – sakė jis. – Per ateinančius dešimtmečius pereisime prie situacijos, kai dauguma žmonių su COVID-19 susidurs – galbūt kelis kartus – būdami jauni“.
„Tai nesukels didelių visuomenės sveikatos problemų – sveiki jauni žmonės niekada nebuvo labai paveikti COVID-19 – tačiau dėl to susiformuos imunitetas, dėl kurio jie bus daug mažiau pažeidžiami, kai bus vyresnio amžiaus ir silpni“, – sakė M. Woolhouse‘as.
Jis teigė, kad visais atžvilgiais COVID-19 taps dar vienu peršalimo virusu, ir pridūrė: „Tačiau mes dar nesame pasiekę šio tikslo“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!