Pasak Vengrijos vyriausybės atstovo Zaltano Kovacso, šalis pritarė TBT sprendimui dėl arešto orderio ir daugiau komentarų šia tema nepanoro pateikti.
„Vengrija sutiko su TBT sprendimu ir nenori jo kaip nors komentuoti. Tačiau jei vyriausiasis įgaliotinis ar kuri nors Europos Sąjungos valstybė narė panorės padaryti pareiškimą, Vengrija tam neprieštaraus“, – antradienį rašė jis tviteryje, žiniasklaidos pranešimus pavadinęs melagienomis.
Agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais, kiek anksčiau pranešė, kad Vengrija blokavo bendrą ES pareiškimą dėl TBT V. Putino arešto orderio, todėl bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis vietoje to paskelbė pareiškimą savo vardu.
J. Borrellio, kurio pareiškime „atkreipiamas dėmesys“ į TBT sprendimą, atstovas komentuoti atsisakė ir nurodė, kad Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT) nekomentuoja vidinių darbo metodų.
J. Borrellis sekmadienį vakare paskelbtame savo pareiškime nurodė, kad ES Teismo sprendimą vertina kaip Rusijos vadovų patraukimo atsakomybėn už nusikaltimus Ukrainoje proceso pradžią.
TBT penktadienį išdavė V. Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.
Maskva orderį pavadino niekiniu. Rusija nėra TBT narė ir neaišku, ar ir kaip V. Putinas kada nors galėtų būti išduotas.
Ukraina palankiai įvertino paskelbtus orderius V. Putinui ir Rusijos prezidento kanceliarijos vaiko teisių įgaliotinei Marijai Lvovai-Belovai, kaip pirmą žingsnį siekiant, kad Rusija atsakytų už nusikaltimus, įvykdytus po 2022 metų vasario 24-ąją pradėtos invazijos.