„Praėjus beveik metams po plataus masto invazijos, turėjusios trukti kelias savaites, Vladimiras Putinas ruošiasi naujam puolimui Ukrainoje, tuo pačiu ruošdamas savo šalį konfliktui su JAV ir jų sąjungininkais, kuris, jo manymu, tęsis ilgus metus.
Kremliui artimų žmonių teigimu, naujas puolimas gali prasidėti jau vasario ar kovo mėnesį“, – rašo „Bloomberg“, remdamasis savo šaltiniais.
„Kremlius siekia parodyti, kad jo pajėgos gali susigrąžinti iniciatyvą po to, kai kelis mėnesius nusileido Ukrainos pajėgoms. Kartu Kremlius siekia spausti Kyjivą ir jo sąjungininkus nusileisti kokioms nors derybos, kurios leistų Rusijai kontroliuoti jos okupuotas Ukrainos žemes“, – „Bloomberg“ cituoja savo šaltinius.
Ir nors V. Putinas negali paneigti didžiulių nuostolių, kuriuos patyrė jo karinės pajėgos, jis, pasak „Bloomberg“ šaltinių, tebėra įsitikinęs, kad didesnės Rusijos pajėgos ir susitaikymas su patirtomis aukomis leis Rusijai nugalėti.
„Atnaujintas puolimas gali prasidėti jau vasarį arba kovą, sakė Kremliui artimi žmonės. Jų komentarai patvirtina perspėjimus iš Ukrainos ir jos sąjungininkų, kad artėja naujas Rusijos puolimas, kuris gali prasidėti iki Kyjivas spės gauti JAV ir Europos žadėtus tankus“, – rašo „Bloomberg“.
„Putino ryžtas pranašauja dar vieną mirtiną jo karo eskalaciją, kol Kyjivas ruošiasi naujam savo pajėgų postūmiui, atmesdamas bet kokias paliaubas, kurios leistų Rusijai perimti okupuotas žemes.
Rusijos lyderis mano, kad neturi kitos išeities, kaip tik nugalėti konflikte, kurį laiko egzistenciniu konfliktu su JAV ir jų sąjungininkais, sakė Kremliui žmonės. Pasak jų, naujas mobilizacijos etapas galimas jau šį pavasarį, nes ekonomika ir visuomenė vis labiau pavaldi karo poreikiams“, – priduriama leidinyje.
Tuo metu JAV ir Europos žvalgybos pareigūnai abejoja, ar Rusija turi išteklių naujam dideliam puolimui, net ir praėjusį rudenį sutelkusi 300 000 papildomų karių. Ukrainos sąjungininkai didina ginklų tiekimą, rengiasi pirmą kartą pristatyti šarvuočius ir kovos tankus, kurie galėtų padėti Ukrainos kariams prasibrauti per Rusijos linijas.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“.
Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.