Leidinys gavo Rusijos federacinės saugumo tarnybos bendradarbio laišką, adresuotą Rusijos žmogaus teisių aktyvistui ir žurnalistui Vladimirui Osečkinui. Laišką parašė FSB agentas, pasivadinęs „Permainų vėju“.
„Tikėjimas, kad šalys (Rusija ir Japonija – red. past.) pereis į aštrios konfrontacijos ir net karo etapą, buvo didelis. Kodėl galiausiai karui buvo pasirinkta Ukraina (scenarijus nelabai pasikeitė), turi atsakyti kiti“, – cituojamas jis.
Leidinyje rašoma, kad prieš prasidedant Rusijos konfliktui su Japonija, rusams teko pasitelkti propagandistus. Jų vaidmuo buvo kurstyti rusų neapykantą japonams, suteikiant jiems „nacių“ ir „fašistų“ įvaizdį. Ši taktika galiausiai buvo panaudota prieš ukrainiečius.
Teigiama, kad Rusija netgi pradėjo rengti visuomenę karui su Japonija. 2021 m. rugpjūtį FSB išslaptino informaciją, kad Japonijos specialiosios tarnybos Antrojo pasaulinio karo metais kankino sovietų piliečius. Iš pradžių ši žinia informacinėje erdvėje buvo mažai pastebėta, tačiau po kelių dienų propaganda ėmė skleisti šią temą. Vis dėlto rudenį japonai buvo pamiršti.
Maskva staiga persigalvojo dėl karo su Japonija ir apsistojo ties Ukraina. Pozicijos pakeitimo priežastys, anot laiško, nežinomos.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.