Kaip teigia V. Zelenskis, okupantai patirs nuostolių.
„Šiandien turėjau karinio kabineto susirinkimą – specialų darbo formatą su mūsų gynybos sektoriaus vadovais, vadais, žvalgyba, biuru. Tik tai, kas tiesiogiai reikalinga fronto valdymui ir aktyvių Ukrainos veiksmų užtikrinimui, saugant mūsų valstybę nuo Rusijos teroro. Tai buvo prasminga.
Ir mūsų veiksmai bus galingi. Ruošiame vyrus. Ir labai laukiame partnerių žadėtų ginklų pristatymo. Ir maksimaliai artėjame prie pergalės. Maksimaliai – vienybės dvasia. Maksimalus efektyvumas. Pasiruošimas taip pat yra maksimalus.
Priešas neabejotinai patirs nuostolių atsakydamas už kiekvieną smūgį ukrainiečiams.
Šlovė visiems, kurie dabar kovoja už Ukrainą! Dėkojame visiems, kurie dirba vardan mūsų gynybos ir pergalės! Ačiū visiems padedantiems! Šlovė Ukrainai!“, – kalbėjo V. Zelenskis.
Ekspertas: itin slaptų dokumentų nutekinimas nesustabdys Ukrainos kontrpuolimo
Slaptų dokumentų nutekėjimas neturės įtakos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimui, sako buvęs JAV kariuomenės Europoje vadas Benas Hodgesas.
Jis taip pat sakė, kad Ukraina turėtų būti mažiau „susirūpinusi“ dėl galimų pasekmių nei Jungtinės Valstijos, kurios parodė savo „pažeidžiamumą“.
Kariškio teigimu, didžiausią žalą padarė informacija apie tariamą JAV vykdomą Pietų Korėjos pokalbių pasiklausymą. Nors Pietų Korėjos žvalgyba jau pareiškė, kad šie dokumentuose esantys duomenys yra „išgalvoti“.
„Vienas iš nutekintų duomenų buvo tai, kad JAV klausėsi pokalbių Pietų Korėjos vyriausybėje, kad išsiaiškintų, ar ta šalis ketina sutikti su amunicijos pardavimu Ukrainai. Tai, kad mes klausomės Pietų Korėjos vyriausybės, buvo labiausiai pražūtinga“, – sakė B. Hodgesas.
Jis taip pat sureagavo į duomenis, kuriuose buvo kalbama apie Ukrainai tiekiamus ginklus. Jis pažymėjo manantis, kad ukrainiečiams neužtenka šovinių, nes jie juos naudoja dideliais kiekiais. „Jei šie duomenys yra tikri, JAV administracija turėtų ne tik dėti visas pastangas, kad padidintų pasiūlą, bet ir vėl svarstytų klausimą dėl F-16 ar kitų naikintuvų aprūpinimo“, – savo požiūrį išreiškė B. Hodgesas.