Nors yra „pagrįsta“, kad „dabar, kai didžiausia pasaulio ekonomika jau yra atsigavusi po pandemijos išprovokuoto nuosmukio, augimas sulėtės, Amerikos vartotojų būklė esant stipriai darbo rinkai tebėra gera“, pareiškė ji visuomeniniam radijui NPR.
Tačiau infliacija šeimoms užkrauna „didelę naštą“ ir kainų mažinimas yra „didžiausias“ prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) prioritetas, pažymėjo ji.
Federalinio rezervo sistema (FRS) pastaruoju metu ryžtingai didino palūkanų normas, siekdama atvėsinti paklausą ir sumažinti kainų spaudimą, kuris tebėra didelis ir metinė infliacija, pavyzdžiui, birželį, siekė 9,1 procento.
Tačiau JAV centriniam bankui tenka rimtas iššūkis – kaip pažaboti infliaciją neišprovokuojant ekonomikos nuosmukio.
Tam, kad būtų pasiektas „minkštas nusileidimas ..., reikės ir įgūdžių, ir sėkmės“, pareiškė J. Yellen ir pridūrė, jog „tikisi, kad tai įmanoma padaryti“.
Tačiau „turime aiškiai suprasti, kad mūsų ekonomika susiduria su tam tikra rizika“, įspėjo ji ir paminėjo, be kita ko, Ukrainoje besitęsiantį karą bei kitus įvykius, kurie gali paskatinti tolesnį maisto ir energijos kainų kilimą, taip pat Kinijos ūkio plėtros lėtėjimą.