Anksčiau šią savaitę viename interviu ji pabrėžė, kad šiaurinėje palestiniečių anklavo dalyje jau dabar siaučia badas, kuris, kaip ji prognozuoja, gali išplisti į pietus.
„Mes prašome ir nuolat prašome paliaubų ir galimybės nevaržomai patekti į Gazos Ruožą – į įvairius uostus, įvairius sienos kirtimo punktus“, – sakė C. McCain.
WFP yra viena iš daugelio humanitarinių organizacijų, siekiančių užtikrinti, kad į Gazos Ruožą būtų pristatyta kuo daugiau humanitarinės pagalbos.
Penktadienį WFP pranešė, kad maisto tiekimas į palestiniečių anklavą šiek tiek pagerėjo, nors bado pavojus išlieka.
Izraelis nuolat kaltina JT ir kitas nevyriausybines organizacijas, kad jos nepakankamai greitai skirsto pagalbą.
Tuo tarpu humanitarinės organizacijos kaltina Izraelį, kad šis taiko įvairius apribojimus ir atlieka patikrinimus, dėl kurių, anot jų, lėtėja pagalbos pristatymas Gazos Ruožo gyventojams.
Izraelio ir „Hamas“ karas kilo po palestiniečių judėjimo spalio 7-osios išpuolio Pietų Izraelyje, kai žuvo 1 170 žmonių, daugiausia civilių gyventojų, rodo oficialūs duomenys.
Per šią ataką „Hamas“ kovotojai pagrobė apie 250 įkaitų, iš kurių 128, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, įskaitant 35 žuvusius įkaitus.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą. „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per karą šioje teritorijoje žuvo mažiausiai 34 654 žmonės.