Interviu „The Washington Post“ atsakydamas į klausimą apie Ukrainos įstojimo į NATO perspektyvas, B. Wallace‘as atkreipė dėmesį į esamus nesutarimus dėl Kyjivo kelio į Aljansą. Jis pažymėjo, kad NATO, kaip ir Europos Sąjunga, neturėtų kartoti praeities klaidų, per daug žadėdama pretendentams, tokiems kaip Ukraina.
„Turime būti realistai ir sakyti: „Tai neįvyks Vilniuje; tai neįvyks artimiausiu metu“, – sakė B. Wallace‘as, kalbėdamas apie Ukrainos galimybę tapti NATO nare.
„Bet kaip tos valstybės, kurios nori būti labiau orientuotos į ateitį, gali padėti Ukrainai ir suteikti jai ne 100 proc., tai į NATO panašią pagalbą?“ – klausė Didžiosios Britanijos gynybos ministras.
Jis pažymėjo, kad daugelis šalių nori sudaryti dvišalius ar daugiašalius „abipusės gynybos paktus“ su Ukraina ir įsipareigoja vykdyti ilgalaikius planus plėtoti šalies karinius pajėgumus, kad būtų užtikrinta, jog įsiveržimas į Ukrainą ateityje brangiai kainuos Rusijai ar kam nors kitam.
B. Wallace‘o teigimu, tokie dvišaliai susitarimai gali būti sėkmingi sutramdant Rusiją, nes „per ateinančius 10 metų Rusijos sausumos pajėgos bus gerokai išeikvotos“.
Kartu ministras pažymėjo, kad Vakarų šalys ir toliau Ukrainą ginklais ir finansais, nedarydamos spaudimo Kyjivui pradėti taikos derybas su Rusija.